Maseczki czy raczej zakrywanie twarzy obowiązują nas w przestrzeni publicznej od 16 kwietnia. Często pada pytanie, jak długo będziemy musieli je jeszcze nosić. Minister Zdrowia nie podał konkretnego terminu, ale nie ma też dobrych wieści. Maseczki będziemy nosić możliwie jeszcze kilka do kilkunastu miesięcy. Od czego ma to zależeć? Od szczepionki na koronawirusa.

Maseczki ochronne są często niewygodne, uniemożliwiają swobodne oddychanie lub ograniczają widoczność. Ludzie mają ich dość, ale nakaz noszenia wciąż obowiązuje. Jak długo?

Maseczki do odwołania

Nie ma konkretnej daty, do kiedy będziemy musieli nosić maseczki. Na konferencji prasowej z premierem Morawieckim, Minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że maseczki będą obowiązywać aż do wyprodukowania szczepionki, a kiedy to nastąpi – na razie nie wiadomo. Jego słowa niezmiennie od tygodni pozostają w mocy. 

Możliwe, że uda się wyprodukować szczepionkę już jesienią, ale jest to jedynie najbardziej optymistyczny scenariusz z możliwych. Inne podają, że może to nastąpić dopiero za rok bądź półtora. Perspektywa wydaje się trudna do zniesienia.

  1. Nie żyje uwielbiany wokalista. Zmarł w drodze do szpitala, miał 66 lat
  2. Popatrz i natychmiast powiedz co widzisz na obrazku. Odpowiedź ujawnia najbardziej skrywaną prawdę na twój temat
  3. Książę Karol jest gejem? Tabloid opublikował zdjęcie, na których książę całuje się z młodym mężczyzną

Maseczki – odpowiednie używanie

Maseczki nie są specjalnie trudne w obsłudze, jednakże ze względu na jak najwyższą higienę, powinniśmy odpowiednio je zakładać i ściągać. Przed założeniem i po zdjęciu należy zatem dokładnie umyć ręce, a w trakcie noszenia absolutnie ich nie dotykać.

Problematyczne jest też ich odpowiednie przechowywanie, które wymaga sterylnego miejsca, bądź wyrzucanie, ale o tym więcej dowiecie się już z naszego innego artykułu. Szczegóły tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
fot. pexels.com/Polina Tankilevitch

Maseczki mamy nosić aż do wyprodukowania szczepionki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chłopiec spadł ze schodów, uderzył główką o beton. Matka była nietrzeźwa
  2. 4 osoby ranne, chwile grozy w McDonald’s. Kazali wyjść klientce, nie wytrzymała
  3. Ciało aktorki znaleziono w oceanie. Co tak naprawdę się stało? Miała 43 lata
  4. Fryzjerka wykonywała swoje usługi mimo koronawirusa. Trafiła do więzienia
  5. 10. dzień poszukiwań Kacperka. Najnowsze fakty. Wiemy, gdzie obecnie koncentrują się poszukiwania
  6. Psy tropiące potwierdziły tezę służb. Nowe, niepokojące informacje na temat poszukiwań 3,5-letniego Kacpra

źródło: gazetaprawna.pl

Poprzedni artykułAnna Lewandowska pokazała wspólne zdjęcie córek. Malutka Laura i Klara wyglądają razem uroczo „Piękny widok. W rodzeństwie siła”
Następny artykułInwazja ślimaków w Polsce. Jak usunąć ślimaki z ogrodu? 6 sposobów, numer 3 jest hitem
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.