Maseczki, od soboty 10 października, wraz z objęciem całej Polski strefą żółtą, będą obowiązywały w całym kraju w przestrzeni publicznej. Jednak jak się okazało podczas piątkowej konferencji prasowej, są miejsca, w których nakaz zakrywania ust i nosa nas nie dotyczy. Gdzie nie trzeba nosić maseczki? Rzecznik Ministerstwa Zdrowia zdradził, gdzie restrykcja jest zniesiona.

Mateusz Morawiecki przekazał pilne wieści o wprowadzeniu w całym kraju strefy żółtej, a w piątek, 9 października, wszyscy Polacy otrzymali wiadomość SMS, z informacją o wchodzących w życie obostrzeniach. Jednym z nich jest obowiązek zakładania maseczki w przestrzeniach publicznych, jednak jak się okazuje, są miejsca, w których ten przepis nas nie obowiązuje.

Polska w strefie żółtej. Zaostrzone restrykcje

9 października Ministerstwo Zdrowia przekazało informacje o 4739 nowych i potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Niestety, sytuacja jest bardzo poważna, a od jutra wszyscy Polacy muszą liczyć się z wchodzącymi w życie, kolejnymi obostrzeniami. 

Polska w strefie żółtej to między innymi obowiązek noszenia maseczki w przestrzeni publicznej, także na wolnym powietrzu. Istnieją jednak miejsca, gdzie nie jesteśmy zobowiązywani do zasłaniania ust i nosa, o czym podczas wczorajszej konferencji poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

  1. Nie żyje uwielbiany wokalista. Kilka dni wcześniej próbował popełnić samobójstwo, miał tylko 41 lat
  2. Jest ponad prawem? Marta Kaczyńska przyłapana na gorącym uczynku
  3. Ważne: Masz konto w banku? Uważaj, musimy przygotować się na najgorsze, Polacy będą zdruzgotani

Gdzie nie trzeba nosić maseczki?

Maseczki nie trzeba nosić, jak przekazał Wojciech Andrusiewicz, w przestrzeni leśnej, parkach, zieleńcach oraz podczas uprawiana sportu.

Dodatkowo, z obowiązku noszenia maseczki zwolnieni są ci, którzy mają zaświadczenie lekarskie lub dokument, potwierdzający niepełnosprawność. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, by mieć go zawsze przy sobie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
fot. pixabay.com/MirceaIancu

Od soboty 10 października w całej Polsce w życie wejdzie nakaz noszenia maseczki w przestrzeni publicznej, również na świeżym powietrzu. 

maseczki
fot. pexels.com/ Rene Asmussen

Jak poinformował Wojciech Andrusiewicz, nakaz ten nie obowiązuje w przestrzeni leśnej, parkach, zieleńcach oraz podczas uprawiana sportu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Minister Niedzielski nagle wprowadził nową decyzję. Niespodziewany zwrot akcji
  2. Okropne informacje. Eksplozja i pożar w metrze, media podają niepokojące wiadomości z zagranicy
  3. Panna młoda przeżyła koszmar. Zobaczyła przyszłego męża pod ołtarzem i nagle zemdlała. Ślubne zdjęcie mrozi krew w żyłach
  4. Daniel Martyniuk kpi z prawa? W Biedronce pojawił się bez maseczki, narażając innych klientów
  5. Masz samochód? Od soboty ogromne zmiany dla kierowców, również na stacjach benzynowych
  6. Najlepsza propozycja na sobotni obiad. Obłędne kotlety schabowe po kowalsku

 

 

 

Poprzedni artykułNie żyje jeden z najwybitniejszych Polaków. ”Żegnamy jedną z wielkich postaci, Kolegę, Przyjaciela, Mistrza”
Następny artykułOd czwartku godziny dla seniorów w całej Polsce. Premier właśnie przekazał wiadomość
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.