Maseczki już nie długo mogą przestać być przykrym obowiązkiem. Jak podaje portal Gazeta.pl, wiceminister zdrowia poinformował o zdjęciu obostrzenia nakazu zasłaniania ust i nosa w niektórych miastach. W ciągu tygodnia-dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju – powiedział Sławomir Gadomski
 
Ministerstwo zdrowia zadeklarowało, że w niektórych miastach Polski obowiązek noszenia maseczki niebawem może już przestać obowiązywać. Wystarczy spełnić jeden, bardzo ważny warunek. O szczegółach opowiedział Sławomir Gadomski. 
 
 
 
Kiedy przestaniemy nosić maseczki?
 
Jak donosi Gazeta.pl, według Ministerstwa Zdrowia, niektórzy z nas będą mogli przestać nosić maseczki już za tydzień lub dwa. Wszystko zależy od wskaźnika reprodukcji wirusa, który w całej Polsce spada poniżej jednego. 
 
 

Są województwa, w których współczynnik R (reprodukcji wirusa) spadł poniżej 0,5. Np. województwo mazowieckie. W ciągu tygodnia, dwóch możliwe poluzowanie obowiązków dotyczących noszenia masek w niektórych częściach kraju – powiedział Wiceminister Zdrowia Sławomir Gadomski.

  1. Rodzina Łukasza Szumowskiego. Ujawniono informacje o bracie ministra zdrowia
  2. Ważny zakaz przedłużono do końca lipca. Zapadła oficjalna decyzja
  3. Polski piosenkarz uwięziony za granicą. Od dwóch miesięcy nie może wrócić do ojczyzny

Koronawirus w Polsce

Z powodu epidemii koronawirusa w Polsce pojawił się szereg obostrzeń, a aby chronić zdrowie swoje i innych, wielu z nas zmuszonych jest nosić maseczki. Okazuje się jednak, że wraz z wygasaniem wirusa, może zostać zdjęty również i ten obowiązek. 

Obecnie w Polsce zdiagnozowano 17 469 osób zakażonych koronawirusem. W czwartek rano Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 265 nowych przypadkach, z czego aż 209 dotyczy Śląska, gdzie przeniosło się ogniwo epidemii. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

maseczki
Fot. Mika Baumeister, Pexels

Maseczki, które stały się obowiązkowym atrybutem w walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w Polsce, już nie długo mogą zniknąć z krajobrazu wielu miast. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zderzenie hulajnóg elektrycznych w Warszawie. Mężczyzna leżał na ziemi
  2. Możesz nie dostać 1000 zł na wakacje przez jeden szczegół. Od niego zależy wszystko
  3. Jesteś palaczem? Masz jeszcze tylko 7 dni, kluczowy dzień dla palących
  4. Łukasz Szumowski ma ważną wiadomość dla tysięcy Polaków. Obostrzenia mogą powrócić
  5. Fantastyczna wiadomość dla Polaków. Wraz z III etapem znoszenia obostrzeń wraca jedna rzecz, mało kto o niej mówi
  6. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.