Maseczki doskwierają nam już wszystkim, ale w dobie pandemii są obowiązkowe. Pojawiła się jednak nadzieja, że to się zmieni. Minister zdrowia, Łukasz Szumowski na konferencji prasowej 15 maja dał jasno do zrozumienia, że jeżeli uda się opanować sytuację na Śląsku, nakaz noszenia maseczek może zostać ograniczony.

Najświeższe dane z Ministerstwa Zdrowia informują o 235 nowych przypadkach zakażenia, z czego aż 204 zachorowań zlokalizowano na Śląsku. W innych województwach zdiagnozowano zaledwie po kilka osób.

Maseczki – szansa na zniesienie nakazu

Łukasz Szumowski podczas piątkowej konferencji prasowej odniósł się do niedawnej wypowiedzi wiceministra zdrowia o możliwym poluzowaniu obostrzenia dotyczącego noszenia maseczek w przestrzeni publicznej.

– Jeżeli się okaże, że ognisko w kopalniach zniknie, to mamy 100 nowych przypadków na dobę w Polsce. Być może wtedy będzie można ograniczyć noszenie maseczek tylko do przestrzeni zamkniętych: do transportu, do sklepu – powiedział podczas konferencji minister zdrowia, cytat za portalem fakty.interia.pl.

 1. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety
 2. Niewiarygodne co zrobili z grobem Jana Pawła II. Na 3 dni przed jego setną rocznicą urodzin
 3. TVP szykuje niespodziankę dla Polaków. Największe gwiazdy zrobią niesamowitą rzecz

Koronawirus na Śląsku

Jak dowiadujemy się z fakty.interia.pl, Łukasz Szumowski zaznaczył, że gdyby nie ogniska zachorowań na Śląsku, a konkretniej w kopalniach, tendencja COVID-19 w Polsce byłaby już spadkowa, a to ogromny sukces.

Na tę chwilę w Polsce wykonuje się ok. 20 tys. testów na dobę, uwagę skierowano także na górników, którzy codziennie zostają poddani szczegółowym badaniom. Na szczęście wciąż dla nikogo nie brakuje w szpitalu miejsca, a sytuacja jest pod kontrolą. Więcej szczegółów z konferencji znajdziecie tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

maseczki
fot. pixabay.com/MirceaIancu

Być może niebawem nakaz noszenia maseczek zostanie ograniczony.

ZOBACZ TEŻ:

  1. 16-latek nie miał maseczki i był na dworze. Został zatrzymany przez policję, sprawa trafiła do sądu
  2. Potężne trzęsienie ziemi. Służby: „Najsilniejsze, jakie przeżyłem”. Zaskakująca wiadomość ze świata
  3. Odziedziczył wszystko po Zbigniewie Wodeckim. Artysta kochał go ponad życie
  4. Od 18 maja zmiany na uczelniach wyższych. Najnowsze informacje przekazał minister MNiSW
  5. Od 22 maja duża zmiana dla Polaków. Intercity podjęło przełomową decyzję, chodzi o podróżowanie po Polsce
  6. Łukasz Szumowski bez ogródek skrytykował społeczeństwo. Mówił o tirach z trumnami, zatrważające

źródło: fakty.interia.pl

Poprzedni artykułAresztowano Polkę, która biła 51-letnią podopieczną z zespołem Downa. Słychać było tylko krzyki, wszystko nagrano
Następny artykułJak będzie wyglądać matura i egzamin ósmoklasisty? Minister Edukacji wydał oświadczenie, wielu może być zaskoczonych
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.