Maseczki dla wielu osób są coraz bardziej uciążliwym problemem, ale mają za zadanie zabezpieczać przez zakażaniem koronawirusem. Okazuje się jednak, że rząd po raz kolejny postanowił poluzować obostrzenia. Jak podaje Wyborcza.pl, od poniedziałku do restauracji możemy wybrać się bez maseczki ochronnej, rząd zaskoczył obywateli swoją decyzją. Jak to ma wyglądać w praktyce? Wiemy.

Maseczki ochronne trzeba nosić od 16 kwietnia, jednak rząd w trakcie czterofazowego planu zaczął wprowadzać poluzowania również w kwestii zasłaniania twarzy. Od 18 maja można w reżimie sanitarnym korzystać m.in. z restauracji i salonów kosmetycznych, jest to III z IV faz odmrażania gospodarki. IV faza znoszenia obostrzeń dotyczy m.in. otwarcia siłowni oraz kin. 

Do restauracji bez maseczki

18 maja ruszyła trzecia faza odmrażania gospodarki w Polsce. Od tego momentu otworzyły się nie tylko zakłady fryzjerskie czy kosmetyczka, ale również duża część gastronomii.  

Lokale restauracyjne mogą zacząć przyjmować klientów, ale tylko w określonych warunkach. Otwarte zostaną części ogródkowe, gdzie odstęp między klientami będzie wynosił 2 metry, a do budynku będzie można wejść tylko do toalety. Od początku wszystkich zastanawiał jednak fakt, czy w trakcie przebywania na terenie lokalu gastronomicznego będzie trzeba nosić maseczkę, tak jak zapowiadał wcześniej premier Morawiecki. 

Jak podaje Wyborcza, zasłanianie twarzy jest wskazane w trakcie stania w kolejce do lokalu, ale podczas siedzenia przy stoliku restauracyjnym maseczki nie trzeba mieć już na sobie.

  1. Wielki smutek w życiu Agnieszki Chylińskiej. Tygodnik donosi o przykrych szczegółach
  2. Jeden spektakularny trik wystarczy, by zaoszczędzić fortunę na rachunkach za wodę. Sąsiedzi będą zazdrościć
  3. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia

Gdzie trzeba nosić maseczkę? 

Mimo że maseczki nie trzeba mieć na sobie w trakcie spożywania posiłku czy picia kawy, nie oznacza to całkowitego zniesienia obostrzeń. Zasłanianie twarzy nadal obowiązuje w miejscach publicznych, w supermarketach, a także w zakładach fryzjerskich i kosmetycznych.  

O tym, kiedy prawdopodobnie będziemy mogli przestać zasłaniać twarz, wspominał niedawno Minister Zdrowia Łukasz Szumowski. Jego słowa nie napawają jednak entuzjazmem, zważając na fakt, że maseczki stają się coraz większym problemem, kiedy temperatury na zewnątrz rosną. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
Fot.facebook.com/ Mateusz Morawiecki

Premier Mateusz Morawiecki zapowiadał inne zasady.

maseczki
fot. pixabay.com/MirceaIancu

Nakaz noszenia maseczki nie obowiązuje przy restauracyjnym stoliku. 

maseczki
Fot. unsplash.com/Shawn Ang

Jest to pierwszy krok ku „normalności”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Handel w niedzielę wróci? Podjęto pierwsze kroki, jest oświadczenie związków
  2. Czarna plama na życiorysie Wojciecha Cejrowskiego. Nie wspomina fanom o wstydliwej sprawie
  3. Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę
  4. Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia
  5. Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę
  6. Andrzej Duda pojawił się na niespodziewanej konferencji. Pilna deklaracja prezydenta

Źródło: wroclaw.wyborcza.pl 

Poprzedni artykułGwiazda TVP cała we łzach. Nikt nie mógł uwierzyć, gdy poznał całą prawdę
Następny artykułMałgorzata Rozenek-Majdan pokazała dom rodziców. Żyją w prawdziwym raju
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.