Maseczki ochronne na twarz to jeden z najgorętszych tematów w ostatnich czasach. Są one nieodzownym elementem codziennego wyposażenia w dobie panowania COVID-19. Ludzie są zobowiązani do ich noszenia w miejscach publicznych. W sklepach i komunikacji miejskiej można spotkać osoby, które nie stosują się do zaleceń. Waszym zdaniem powinny być one wypraszane z takich miejsc?

Moda na maseczki ochronne na twarz, jest nie tyle chciana, ile wymuszona. Ludzie muszą stosować się do obowiązku ich noszenia w miejscach, gdzie są narażeni na kontakt z innym człowiekiem. Są to głównie sklepy i komunikacja miejska. Uważacie, że ludzie nienoszący maseczek powinni być z nich wypraszani?

Maseczki ochronne na twarz – tak czy nie?

Na temat maseczek powstało już mnóstwo materiałów, teorii i debat. Pandemia COVID-19 sprawiła, że każdy z nas jest zobowiązany do ich noszenia w miejscach publicznych. Niestety istnieją ludzie, którzy są ich przeciwnikami i mimo panujących obostrzeń nie stosują się do obowiązku ich noszenia. Zdaniem władz maseczki ochronne powodują zdecydowane zmniejszenie ryzyka zarażenia się koronawirusem.

Trwa wiele sporów na temat tego, czy faktycznie pomagają one w powstrzymaniu ryzyka przenoszenia wirusa. Badania dowodzą, że można się nim zarazić nie tylko drogą kropelkową, ale też np. poprzez dotyk. Jesteście ich zwolennikami?

Czy osoby nienoszące maseczek powinny być wyrzucane ze sklepów i komunikacji miejskiej?

W sklepach i komunikacji miejskiej gromadzi się dziennie najwięcej ludzi. Niestety, ale pośród tłumu można znaleźć osoby, które nie noszą maseczek ochronnych na twarzy. Według wielu ludzi takie osoby nie powinny być obsługiwane przez kasjerów, a jeszcze inni uważają, że powinni być wypraszani.

Niestety, ale to jest duży problem, ponieważ teoretycznie maseczki to dobre wyjście z sytuacji. Każde kichnięcie, kaszlnięcie czy chrząknięcie uwalnia mnóstwo bakterii, a posiadanie maseczki na twarzy w takiej sytuacji może znacznie zahamować ich rozprzestrzenianie. A jak wy uważacie? Czy ludzie, którzy nie noszą maseczek, powinni być wypraszane z miejsc publicznych tj. sklepy czy komunikacja miejska?

Poprzedni artykułTragiczny finał poszukiwań. Błagali o pomoc, niestety, nie żyje Polak
Następny artykułUkryta kamera nagrała, co weterynarz robi kotu, gdy nikt nie patrzy. Nie do wiary
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na lubelskim UMCSie. Pisanie oraz redagowanie tekstów jest jego pasją, odkąd ukończył 13 lat. Ta dziedzina jest jego najmocniejszą stroną, w której chciałby być najlepszym. Jego pasją jest sport z naciskiem na piłkę nożną, muzyka, filmy akcji oraz czytanie książek. Dodatkowo od wielu lat pisze wiersze. Wakacje najchętniej spędza w górach, jeżdżąc na nartach. Optymista, pozytywnie nastawiony do życia, chwytający każdą okazję, by zmieniać swoje życie na lepsze.