Maseczki to bardzo drażliwy temat. Niektórzy przez obowiązek zasłaniania nosa i ust czują się bezpieczniej w przestrzeni publicznej, inni uważają, że jest to zbędny przepis. Wszyscy jednak zastanawiamy się kiedy na świecie zrobi się na tyle bezpiecznie, by nie trzeba było zasłaniać nosa i ust. Według doniesień WHO jeszcze trochę to potrwa.

Maseczki to sposób całego świata na powrót do normalnego życia z uwzględnieniem zapewnienia bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, jak długo będziemy je jeszcze nosić. Do momentu powstania szczepionki? Przedstawicielka Światowej Organizacji Zdrowia Soumya Swaminatham stanowczo zaprzeczyła takiej tezie. 

Maseczki do 202… roku?

Jak podała na łamach chińskiej gazety Soumya Swaminatham, szczepionka, która teoretycznie będzie dostępna na początku 2021 roku, niczego nie zapewnia:

-Wielu ludzi uważa, że w styczniu 2021 roku szczepionka na koronawirusa będzie dostępna na całym świecie i wszystko się ustabilizuje. To tak nie zadziała – powiedziała przedstawicielka, cytowana przez South China Morning Post.

Co więcej, wyprodukowanie takiej ilości, która unormuje sytuację pandemiczną na świecie, będzie jej zdaniem możliwe dopiero w 2022 roku.

  1. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało najnowszy komunikat. Pilne wieści dla tysięcy rodziców, sytuacja jest poważna
  2. Gwiazdor TVN nie kryje oburzenia. Padły naprawdę mocne słowa, chodzi o Tomasza Komendę
  3. Trwa dramatyczna walka o życie nastolatki. Porażające wieści z południa kraju, sprawca uciekł

2022 rok końca reżimu sanitarnego?

Zdaniem członkini WHO dopiero w połowie 2021 roku, dzięki inicjatywie Covax, organizacji, która będzie dbała o dostępność szczepionki w każdym kraju, bez względu na jego zamożność, będzie można pomyśleć o rezygnacji z maseczek.  Mimo tej pomocy ilość szczepionek, która realnie może wpłynąć na świat powstanie dopiero w 2022 roku.

Jak mówi Soumya Swaminatham, dopóki nie będzie dużej ilości szczepionek, możemy zapomnieć o wycofaniu się rządów z przestrzegania reżimu sanitarnego, przekazuje tech.wp.pl.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MASECZKI
Fot. Piotr Molecki/East News, 

Dopóki szczepionka nie unormuje sytuacji na świecie, dopóty będzie zmuszeni do zasłaniania nosa i ust. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Już postanowione, zmiana dla milionów Polaków. Mateusz Morawiecki przekazał wiadomość
  2. Smutne wieści o siostrze Justyny Steczkowskiej. Miała świętować rocznicę ślubu w Grecji, nie przewidziała jednego
  3. Karolina: ”Dowiedziałam się, że chłopak mnie zdradza. Zemściłam się, ale nie przewidziałam jednego, teraz mi wstyd”
  4. Kobieta znalazła w ogródku dziwne, niebieskie jajka. Udało jej się nagrać moment wyklucia, niezwykłe
  5. Krzysztof Jackowski zdradził swoje dwie, porażające wizje. Jasnowidz zwiastuje wielkie zmiany, mamy się czego obawiać?
  6. Złamiesz 3 zasady i ogórki kiszone zrobią się puste w środku. 3 popularne błędy, niestety wiele osób je popełnia

Źródło: tech.wp.pl

 

Poprzedni artykułWyszła do szkoły i nie dotarła. Policja szuka 17-letniej Jagody, rodzina błaga o pomoc
Następny artykułWyszło na jaw, jak Kinga dostała posadę w Kancelarii Prezydenta. Aż ciężko uwierzyć, wstrzymajcie oddech
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl