Maseczki już wkrótce mają zostać zniesione. Według ustaleń potalu money.pl, nie będzie to jednak dotyczyć każdego miejsca. Prawdopodobnie zakrywanie twarzy będzie dalej konieczne w przestrzeniach zamkniętych, ale już nie na spacerach. Bardzo możliwe, że w pierwszej kolejności z frustrującym obostrzeniem mają się pożegnać mieszkańcy województw, w których liczba zachorowań znacząco spadła. 

O zniesieniu obowiązku zakrywania twarzy słyszymy już od kilku dni. Zapowiada się, że obostrzenie już wkrótce zostanie zdjęte, ale prawdopodobnie będzie to wdrażane stopniowo. Już 26 maja planowana jest konferencja prasowa, na której zostaną podane szczegóły.

Maseczki mają zostać zniesione

Szczegóły dotyczące zniesienia maseczek mają zostać doprecyzowane najprawdopodobniej we wtorek 26 maja. Portal money.pl podaje, że istnieje kilka projektów, ale żaden z nich nie bierze pod uwagę całkowitego zniesienia nakazu.

Najprawdopodobniejszy scenariusz zakłada zakrywanie ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych, a więc sklepach, autobusach itp., natomiast nakaz nie będzie już obowiązywał na świeżym powietrzu.

  1. Małgorzata Socha potwierdziła smutne plotki. Aktorka drży na samą myśl
  2. Marta co miesiąc dostaje alimenty. Tytuły przelewów nie mieszczą się w głowie
  3. Nowe epicentrum koronawirusa. 365 tysięcy osób zakażonych, nie żyje prawie 23 tysiące

Koronawirus w Polsce

Najnowsze dane z dnia 25 maja podają, że w Polsce zdiagnozowano już w sumie 21 440 zakażeń koronawirusem, a 996 osób zmarło. Niezwykle dobrą wiadomością jest fakt, że w ciągu minionej doby nie odnotowano zgonu spowodowanego COVID-19. Województwa, które mierzą się z najpoważniejszą sytuacją, to wciąż Śląsk i Wielkopolska, a więc tam maseczki mogą zostać zniesione nieco później.

Ministerstwo Zdrowia zaznacza jednak, że gdyby nie poszczególne miejsca, sytuacja w naszym kraju byłaby już znacznie korzystniejsza. O nowym ognisku koronawirusa w Wielkopolsce więcej informacji znajdziecie tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

Maseczki wkrótce mogą zostać w pewnych miejscach zniesione.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Włożył kij do bagna, finał akcji jest niewiarygodny. Wszystko nagrał, film podbija sieć
  3. Z ostatniej chwili: Do kiedy będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia odpowiedział
  4. Pies z ludzką twarzą. Ludzie są porażeni, gdy widzą jego zdjęcia
  5. Łukasz Szumowski: „Mamy narzędzia do kontroli tego potwora”. Wyjawił całą prawdę
  6. Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia: Padł rekord ofiar śmiertelnych Covid-19, fatalne wiadomości

źródło: money.pl; wiadomosci.radiozet.pl

Poprzedni artykułNie żyje 3-letnie dziecko. Do tragedii doszło w przedszkolu, opiekunka oskarżona o zabójstwo
Następny artykułOd poniedziałku wielkie zmiany dla tysięcy rodziców. Chodzi o nasze pieniądze
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.