Maseczki są obowiązkowe od 16 kwietnia. Każdy, kto przemieszcza się w strefach ogólnodostępnych, ma obowiązek zakrywania ust oraz nosa. Od momentu wprowadzenia wspomnianego nakazu, Polacy zastanawiają się kiedy w końcu będą mogli zdjąć maseczki. Dziś mieliśmy się dowiedzieć, co nalej z nakazem zasłaniania ust i nosa. Niestety, rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że decyzja w tej sprawie zostanie ogłoszona dopiero jutro.

Nie wiadomo jeszcze wciąż kiedy na dobre pożegnamy się z zasłanianiem ust oraz nosa. Lato 2020 może być pod tym względem uciążliwe. Polacy oczekiwali, że zgodnie z zapowiedziami dziś dowiedzą się, w jakich miejscach będą mogli pojawić się bez maseczek. Niestety, wszyscy musimy poczekać do jutra.

Konferencja została przełożona 

Konferencja Mateusza Morawieckiego i Łukasza Szumowskiego została w ostatniej chwili przełożona na środę 27 maja. Dziś mieliśmy się dowiedzieć co dalej z nakazem noszenia maseczek, jednak rząd wciąż trzyma nas w niepewności. Konferencja została w ostatniej chwili odwołana, nie wiadomo z jakiej przyczyny. 

O przełożeniu oficjalnego wystąpienia poinformował rzecznik rządu Piotr Müller, za pośrednictwem Twittera.  

Jutro rano premier Morawiecki przedstawi terminarz kolejnego etapu znoszenia ograniczeń wynikających z epidemii koronawirusa – czytamy w najnowszym wpisie. 

  1. Czy wszyscy w końcu zostaniemy zaczipowani? Pokazano, jak wyglądają na ludzkiej skórze
  2. 5-latka zawsze po kolacji wychodziła z domu. W końcu tata poszedł za nią i pobladł, natychmiast sięgnął po telefon
  3. Obywatelu. Obowiązują ostrzeżenia IMGW, załamanie pogody

Kolejne informacje już w środę 

Dopiero w środę Polacy dowiedzą się co dalej z maseczkami i jakie decyzje zostały podjęte w tej sprawie. Premier oraz Minister zdrowia mają także przekazać szczegóły dotyczące czwartego etapu luzowania obostrzeń. Polacy liczą na ponowne otwarcie klubów fitness, siłowni, a także salonów masażu. 

Wcześniej wspominano również o zwiększeniu limitu osób podczas imprez weselnych. Lato zbliża się wielkimi krokami, zatem mieszkańcy naszego kraju liczą na kolejne zmiany, które ułatwiłyby wszystkim funkcjonowanie w przestrzeni publicznej. Więcej informacji na ten temat dowiemy się już jutro, o ile planowana konferencja w końcu się odbędzie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  3. Największe ognisko zakażeń w Polsce. MZ podało nowe liczby, sytuacja jest poważnie niepokojąca
  4. Łukasz Szumowski zabrał głos. Minister podał dane, które mogą zmienić codzienność nas wszystkich
  5. Dywany na ścianach, drewniana łazienka, pralka Frania. A wy, co pamiętacie z PRLu?
  6. Prof. Krzysztof Simon nie mógł uwierzyć w decyzję premiera. Nie daje się uciszyć, ujawnił, jak jest naprawdę
Poprzedni artykułCzy uczniowie powinni wracać do szkół przed wakacjami?
Następny artykułTVN przekazał dramatyczną wiadomość. Nic nie można było zrobić, śmierć nadeszła niespodziewanie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.