Maseczki wraz z dniem dzisiejszym przestają być obowiązkowe, jednak nie we wszystkich sytuacjach. Jak się okazuje, niektórzy z nas wciąż będą musieli zasłaniać usta i nos w przestrzeni publicznej i na ulicach. Gdzie będziemy musieli zakładać maseczki i kto poza dziećmi zostanie z tego obowiązku zwolniony? Jak informuje Biznes Interia, za brak osłony wciąż możemy otrzymać wysoki mandat.
 
30 maja Polska wkracza w czwarty etap znoszenia obostrzeń związanych z koronawirusem, a jednym ze zdjętych nakazów jest ten dotyczący noszenia maseczki, choć jak podkreślił Mateusz Morawiecki – z wyjątkami. Jakimi?
 
 
 
Kto musi wciąż nosić maseczki? 

Maseczki musi wciąż nosić większość z nas, choć tylko w niektórych sytuacjach. Przede wszystkim zasłanianie ust i nosa będzie wciąż obowiązywać tam, gdzie nie będzie mogła zostać zachowana 2-metrowa odległość.

– Jeśli będzie możliwe zachowanie dystansu, noszenie maseczek nie będzie obowiązkowe, z wyjątkami. W sklepie, środkach komunikacji, kościołach czy kinach maseczki będą obowiązkowe – powiedział podczas konferencji prasowej Mateusz Morawiecki. 

Jak się okazuje, maseczki czy inne osłony będziemy musieli nosić również na zatłoczonych ulicach, choć i tu są wyjątki. Niektórych z nas ten nakaz nie dotyczy.

 1. Małżeństwo adoptowało małego chłopca z Chin. Po trzech latach go oddali, powód jest porażający
 2. Kobieta nie myła zębów przez 10 lat. Rezultat wprawia w osłupienie, jej dzisiejszy wygląd odbiera mowę
 3. Jest już decyzja w sprawie kontynuacji „Rancza”. Ostateczny komunikat po śmierci Pawła Królikowskiego

Koniec noszenia maseczek

Od 30 maja większość z nas będzie mogła pożegnać się z maseczkami. Mimo że w wielu miejscach nakaz zakrywania ust i nosa przestał obowiązywać, w taksówkach, samochodach, komunikacji miejskiej czy na zatłoczonym chodniku wciąż musimy mieć maseczki, a z ich brak możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 500 złotych. Tam, gdzie nie będzie możliwe zachowanie dystans społecznego, z noszenia maseczek zwolnieni są rodzice z dziećmi do 13. roku życia i osoby wspólnie mieszkające.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

maseczki
Fot. Piotr Molecki/East News,

W komunikacji miejskiej, sklepach czy miejscach, gdzie nie można zachować dystansu społecznego, maseczki wciąż będą obowiązkowe.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Spłonęło BMW na Moście Północnym
 2. Stało się, jest decyzja ws. WHO. Wielu mogło mieć podejrzenia już od dawna
 3. Cudem przeżyła pożar, który oszpecił jej twarz. Przez 2 lata nosiła maskę, w końcu ją zdjęła, porażające
 4. Agnieszka Woźniak-Starak pokazała mamę. Wyglądają, jakby mogły być siostrami
 5. Ujawniono nowe decyzje w sprawie bonu 1000+. Może go w ogóle nie być?
 6. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
   

źródło: biznes.interia.pl

Poprzedni artykułWojtek ze „Ślubu od pierwszego wejrzenia” zdradził sekret programu. Musiał czekać ponad rok
Następny artykułProdukt, którego Polacy używają codziennie może być bardzo szkodliwy. Obniża płodność, niszczy też żołądek
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.