Maseczki są w Polsce obowiązkowe – podkreśla rzecznik Ministerstwa Zdrowia, choć wielu Polaków zdaje się twierdzić inaczej. Wojciech Andrusiewicz właśnie zabrał głos na temat przebiegu epidemii w Polsce i przekazał informacje, które mogą zasmucić wielu. Czy obostrzenia jednak wrócą?

Sytuacja z koronawirusem w Polsce przez ostatnich kilka dni znacznie się pogorszyła. Tylko dziś zanotowaliśmy 615 nowych przypadków zakażeń, co jest rekordem od czasu rozpoczęcia epidemii w kraju. – Dzisiaj przekroczyliśmy pułap 600 zakażeń na dobę. Musimy zwrócić uwagę, że to są zakażenia z dwóch, trzech województw – przekazał w dzisiejszej rozmowie rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

Obostrzenia powrócą?

W czwartek 30 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych zakażeniach, których dzienna liczba przekroczyła 600, zmarło również kolejne 15 osób. Łączna liczba potwierdzonych zakażeń wynosi 45 031, zmarło 1709 osób. Nie dziwi więc, że rzecznik Ministerstwa Zdrowia po raz kolejny podkreślił, jak istotne są maseczki.

– Tym bardziej tak istotny jest ponawiany przeze mnie kolejny dzień apel: maseczki są w Polsce obowiązkowe. Niech ten wynik 615 zakażeń będzie dla nas sygnałem, co może się stać, jeżeli nadal będziemy lekceważyli obowiązek noszenia maseczek – podkreślił Andrusiewicz w rozmowie z TVN24.

 1. Sytuacja jest fatalna. Natychmiastowe spotkanie sztabu kryzysowego
 2. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
 3. Dokładnie przyjrzeli się willi Jarosława Kaczyńskiego. Zadziwiające odkrycie tuż obok Matki Boskiej

Maseczki nadal obowiązkowe

Dziś o potencjalnym powrocie obostrzeń wypowiedział się również rzecznik rządu Piotr Müller. Chodzi o obowiązkową kwarantannę przy powrocie z niektórych państw.

Powrót ograniczeń jest możliwy. Rozważamy kwestię wprowadzenia kwarantanny dla wybranych państw Unii Europejskiej, czy spoza UE mówił w czwartek 30 lipca w programie Graffiti. 

Rzecznik zdradził, że taka decyzja może zapaść w ciągu 2-3 tygodni, nie wyklucza jednak scenariusza, gdzie trzeba ją będzie podjąć już za kilka dni.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maseczki
kadr z TVN24

Maseczki są w Polsce obowiązkowe podkreślił rzecznik.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Zamówiła kolczyki, otrzymała tajemniczą kopertę z chińskimi literami. Otworzyła, zobaczyła zawartość i oniemiała
 2. Premier dosadnie o powrocie do restrykcji. Jego słowa zaniepokoiły wielu
 3. Zenek Martyniuk niczego się nie spodziewał. Wszystko pokazały kamery TVP
 4. Kotek był wstrząśnięty, kiedy zobaczył właścicielkę w wannie. Błyskawicznie ruszył na pomoc
 5. Handel w niedziele zostanie zniesiony? My już wiemy
 6. Największy polski bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna
 7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
 8. Dramatyczna sytuacja na Ukrainie. Za naszą wschodnią granicą padają rekordy zachorowań
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.