Nie żyje młoda gwiazda, uczestnik brytyjskiej edycji MasterChef Junior Ben Watking. Nastolatek miał zaledwie 14 lat. O jego śmierci poinformowała rodzina w oficjalnym oświadczeniu. Chłopiec chorował na rzadki rodzaj nowotworu. Jego śmierć poruszyła fanów programu, swój smutek za pośrednictwem mediów społecznościowych przekazał między innymi Gordon Ramsey. Chłopiec wcześniej stracił rodziców.

14-latek nie miał łatwego życia. 3 lata temu w tragicznych okolicznościach zginęli jego rodzice. Jak podaje Pudelek, doszło do zabójstwa. Ojciec chłopca zastrzelił matkę, po czym popełnił samobójstwo. Mimo tych doświadczeń Ben Watking okazał się silnym i dojrzałym dzieckiem, w MasterChef Junior zrobił prawdziwą furorę.

MasterChef junior: nie żyje Ben Watking

Ben Watking zmarł w wieku 14 lat, chorował na bardzo rzadki nowotwór tkanek miękkich. Leczył się w Chicago. Był jednym z sześciu osób, u których zdiagnozowano ten rodzaj nowotworu na świecie.

Rodzina w oficjalnym oświadczeniu napisała o zmarłym 14-latku:

-Byliśmy zachwyceni jego odwagą i wolą życia. Nigdy nie narzekał, choć jego życie było bardzo trudne. Jest najsilniejszą osobą, jaką znamy i na zawsze pozostanie w naszych sercach. Jego cierpienie się skończyło.

Informacja o śmierci 14-latka wstrząsnęła rodzimymi i zagranicznymi mediami. Ben Watking zyskał liczne grono fanów tuż po udziale w programie MasterChef junior. Jurorzy byli zachwyceni jego ogromnym talentem.

Gordon Ramsey wspomina Bena Watkinsa

O zmarłym uczestniku programu zamieścił też długi wpis Gordon Ramsey, restaurator i juror w MasterChefie:

-Straciliśmy Mistrza MasterChef Junior. Ben, byłeś niesamowicie utalentowanym kucharzem i bardzo silnym młodym człowiekiem. Twoje młode życie miało wiele trudnych momentów, które udało ci się przetrwać – napisał restaurator, po czym dodał:

– Uwielbiałem nasze wspólne gotowanie i wspólne żarty na planie. Przesyłam ogrom miłości i wsparcia dla całej rodziny Bena Watkinsa w tym koszmarnym czasie.

  1. Salony fryzjerskie i kosmetyczne zostaną zamknięte? Najnowsze wiadomości, dla wielu zamknięcie oznaczałoby bankructwo
  2. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę
  3. Zacznie się dziś od 18.00. Przygotowania rozpoczęto już w nocy, zabezpieczono najważniejsze miejsca przed „Strajkiem kobiet”

Kim był Ben Watkins?

Ben Watkins był bardzo utalentowanym, młodym kucharzem. Pochodził z okoli Chicago, gdzie pomagał w restauracji swojego ojca. Tam sprzedawał także swoje bułeczki, ciasteczka i liczne wypieki, Ben często powtarzał, że uwielbia piec.

Ben Watkins uwielbiał przygotowywać desery, widzowie byli zachwyceni, gdy zabierał się za to w trakcie programu.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Śmierć 14-latka wstrząsnęła wszystkimi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren
  2. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  3. Żona chciała przyłapać męża na zdradzie. Zainstalowała kamery i nogi się pod nią ugięły, gdy obejrzała nagranie
  4. Sławomir Świerzyński zakpił z Kultu. Po jego słowach wyprzedano cały nakład płyt zespołu
  5. Widzów TVN aż zatkało. Uczestnikom „Hotelu Paradise” puściły nerwy na wizji, doszło do ogromnej kłótni
  6. Tak żyje Świerzyński. Własna stadnina, dorożki na każdą okazję i wielki jacht. Wypożyczenie bryczki do ślubu kosztuje krocie
  7. Tak wygląda dom Anny Lewandowskiej. Bogactwo się aż wylewa, luksusy za miliony, o których zwykły Polak może tylko marzyć

Źródło: pudelek.pl, bbc.com

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl