Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Mastif angielski. Pies o łagodnym usposobieniu i silnym charakterze
Adrianna Elbe
Adrianna Elbe 03.02.2019 18:01

Mastif angielski. Pies o łagodnym usposobieniu i silnym charakterze

Mastif angielski
pixabay.com 4665562

Mastif angielski to jedna z najbardziej charakterystycznych ras psa. To imponujących rozmiarów zwierzę budzi postrach nie tylko wśród innych zwierząt, ale często także wśród ludzi. Jak się jednak okazuje, nie jest on wcale tak groźny, jak wskazywałby na to jego wygląd. Co wyróżnia to zwierzę? W jakim środowisku czuje się najlepiej?

Mastif angielski to według wielu behawiorystów pies o łagodnym usposobieniu i silnym charakterze. Bardzo związany z rodziną, opiekuńczy i wyrozumiały często pełni rolę stróża domu. Co jeszcze warto wiedzieć o tej rasie psa? Wiele informacji na temat tej rasy jest naprawdę zaskakujących!

Jakim psem jest mastif angielski?

Charakter

Jest to pies bardzo silnie związany z właścicielem. Pozostawiony sam, nawet na kilka godzin, potrafi bardzo tęsknić. Z tego właśnie względu mastifa angielskiego określa się raczej jako stróża rodziny, aniżeli terytorium.

Zwierzak ten bardzo źle znosi zmiany. Narażanie go na stres związany z nowym miejscem lub, co gorsza, właścicielem, może mieć bardzo złe skutki.

Ogromną zaletą tej rasy są, paradoksalnie, duże pokłady spokoju i cierpliwości. Mastif angielski nie wykazuje nieuzasadnionej agresji wobec zwierząt i ludzi, jednak sprowokowany może okazać się naprawdę groźny. Jego gabaryty mogą powalić niejednego przeciwnika.

Wychowywanie i szkolenie

Niestety, pies ten bywa dosyć uparty, dlatego należy wykazywać się sporą cierpliwością i od szczeniaka uczyć go poleceń i narzucić pewien porządek funkcjonowania. Na szczęście mastif angielski dosyć szybko się podporządkowuje i daje się poznać jako bardzo inteligentne zwierzę.

Spacery

Aby utrzymać pupila w dobrym zdrowiu i dostarczać mu kontaktu z innymi zwierzętami, należy wychodzić z nim na regularne spacery. Mastify nie potrzebują bardzo intensywnych treningów. Znacznie bardziej intensywny i częstszy wysiłek jest wskazany wyłącznie w przypadku szczeniąt tej rasy.

Zdrowie

Ten rodzaj psa nie należy do chorowitych. Sporadycznie może się on borykać z dysplazją stawów biodrowych. W niektórych przypadkach miejsce mogą mieć również wady ustawienia powiek.

Żywienie

Wbrew pozorom mastif angielski wcale nie potrzebuje dużych ilości pożywienia. Ważne jest, by posiłki dostosować do stylu życia psa. Dzienna porcja powinna składać się z co najmniej dwóch posiłków. Po zjedzeniu zwierzę powinno mieć zapewniony godzinny odpoczynek.

Pielęgnacja

Dorosłego już psa należy wyczesywać minimum raz w tygodniu. Kolejnym elementem jego pielęgnacji jest usuwanie kamienia, który osadza się na zębach oraz regularne kontrolowanie stanu uszu.

Pod jednym dachem z dzieckiem

Mastif to bardzo cierpliwa rasa psa. Z tego względu bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku kontaktu z najmniejszymi członkami rodziny. Często mogą nawet stawać w ich obronie! Należy jednak mieć na uwadze, iż ze względu na spore gabaryty, zwierzę to mogłoby zupełnie przypadkowo, lub też w formie zabawy, wyrządzić dziecku krzywdę.

Mastif angielski waga

Średnia waga psa tej rasy to około 80 kg. Samice mogą ważyć od 54 do 77 kg. Przedstawiciel płci przeciwnej może osiągnąć wagę nawet do 100 kg!

Mastif angielski. Zobacz zdjęcia tej niezwykłej rasy psa:

Mastif angielski

Mastif angielski to szczególna rasa psa.

Mastiff angielski

Charakteryzuje ją ogromne oddanie i przywiązanie do właściciela.

Mastif angielski

Psy te dosyć szybko się uczą, jednak bywają dosyć uparte.

Mastif angielski

Źle znoszą zmiany otoczenia i właścicieli, dlatego należy tego unikać, by nie narażać zwierzęcia na stres.

Mastif angielski

Szczeniak mastifa angielskiego potrzebuje dużo ruchu i specjalnie zbilansowanej diety, by mógł się poprawnie rozwijać.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Owczarek australijski. Najmądrzejszy pies świata
  2. Głuchy pies w domu. Jakie są objawy i jak leczyć głuchotę u psa?
  3. Owczarek staroangielski. Sympatyczny pies pasterski
  4. Nie żyje piesek Boo, najsłodszy zwierzak świata. Umarł z wzruszającego powodu