Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mateusz Janicki był na granicy. Powiedział, co widział i prosi rząd o pomoc
Kamil Olek
Kamil Olek 12.11.2021 18:12

Mateusz Janicki był na granicy. Powiedział, co widział i prosi rząd o pomoc

granica polsko-białoruska
fot. 16. Dywizja Zmechanizowana / Facebook

Mateusz Janicki – gwiazdor dziesiątek polskich filmów, seriali oraz spektakli teatralnych – jest jedną z osób publicznych, która wspiera osoby przebywające na polsko-białoruskiej granicy nie tylko słowem, ale i czynem. Aktor, znany z zaangażowania w różnorakie akcje społeczne, poinformował o przedsięwzięciu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Mateusz Janicki na granicy

Artysta przyznał, że w pobliżu polskiej granicy spędził kilka ostatnich dni – na miejscu towarzyszył zaś grupie, która od dawna pomaga bytującym na miejscu uchodźcom. Jak wskazał, robi ona to, co powinno czynić państwo.

– Trudno opisać emocje z tym związane. Jest potwornie smutno widzieć, jak nasze państwo traktuje zmarzniętych, zmęczonych i wyczerpanych ludzi błąkających się po lesie – napisał.

Na profilach aktora znaleźć można również wykonane na miejscu zdjęcia. Na jednym z nich widoczne są paczki, przygotowane dla przebywających w okolicach granicy.

Artysta wystosował również niezwykle wymowny apel do przedstawicieli polskiego rządu.

– Apeluję […] o utworzenie korytarza humanitarnego, przestrzeganie podstawowych zasad humanitaryzmu, wpuszczenie mediów, organizacji humanitarnych i medyków na granice – dodał.

Przed Janickim w okolicach polsko-białoruskiego pogranicza pojawili się między innymi Maciej Stuhr, Anita Sokołowska i Maja Ostaszewska.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Straż Graniczna opublikowała nagranie. Pokazali, do czego doszło w nocy
  2. Richardson i Wojterkowski pokazali dzidziusia. „Przedstawiamy państwu Oliviera”
  3. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia na antenie TVN poinformował o liczbie zakażeń w kraju