Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym zaapelował do Polaków. Z ust premiera padły bardzo mocne słowa, dotyczące wydarzeń, które w miały miejsce w ostatnim czasie w Polsce. – Doskonale wiem, że wielu z was jest mocno rozgoryczonych i zdenerwowanych tą sytuacją – skomentował. Prezes Rady Ministrów zdecydował się na osobiste wyznanie i zapowiedział niezwykle ważną rzecz.

W poniedziałek 2 listopada Mateusz Morawiecki postanowił przemówić do Polaków za pomocą mediów społecznościowych. Z ust premiera padły bardzo ważne słowa, a także przeprosiny. Ogłosił istotną zmianą. Kroki mają zostać podjęte.

Mateusz Morawiecki opublikował nagarnie w mediach społecznościowych

Sytuacja epidemiczna w Polsce jest bardzo poważna, a ostatnie wydarzenia nie pozostały obojętne i odbiły się na nastrojach wielu Polaków, czego wyraz można dostrzec w podjętych akcjach. W związku z zaistniałą sytuacją Mateusz Morawiecki postanowił zwrócić się do obywateli. 

Na oficjalnej stronie Mateusz Morawieckiego na Facebooku, w poniedziałek 2 listopada, nagle pojawiło się nagranie, w którym premier zaapelował do Polaków. Z ust polityka padły bardzo mocne słowa. Niewielu spodziewało się takiej reakcji. 

Mateusz Morawiecki apeluje do Polaków

W nagraniu Mateusz Morawiecki postanowił poruszyć kwestie, które w ostatnim czasie dla wielu z Polaków są jednymi z najbardziej istotnych. Premier zabrał głos w sprawie protestów wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego, zamknięcia cmentarzy, a także decyzji rządu.

Na początku wystąpienia Prezes Rady Ministrów zaapelował do demonstrantów, którzy od ponad tygodnia strajkują na ulicach dziesiątek polskich miast. To do nich zwrócił się ze szczególnym apelem.

– Szczególny apel kieruje do uczestników ostatnich protestów i do opozycji. Proszę o to, byśmy usiedli do rozmów. Niech nasze spory nie toczą się na ulicach i niech nie będą przyczyną kolejnych zachorowań – powiedział. 

  1. Już jutro rząd ogłosi nowe obostrzenia. Poseł wygadał jakie, obywatele Polski mogą być zdruzgotani
  2. Najbardziej niebezpieczny objaw Covid-19. Gdy go masz, natychmiast szukaj pomocy
  3. Ministerstwo Edukacji wydało pilny komunikat. Wiele osób będzie zdruzgotanych ich nagłą decyzją

Podczas przemówienia Mateusz Morawiecki skomentował również nastroje Polaków związane z zamknięciem cmentarzy w ostatnich dniach. Premier zdecydował się na osobiste wyznanie.

– Doskonale wiem, że wielu z was jest mocno rozgoryczonych i zdenerwowanych tą sytuacją, rozumiem te emocje. Sam chciałbym odwiedzić grób mojego taty, siostry czy przyjaciół – wyznał. – Gdybyśmy obchodzili 1 i 2 listopada tak jak zwykle, wielu z nas mogłoby za to zapłacić nie tylko zdrowiem, ale i życiem – powiedział w mocnych słowach. 

Mateusz Morawiecki przeprosił tych, których zamknięcie cmentarzy w szczególności dotknęło. Zapowiedział również podjęcie ważnych kroków w związku z decyzjami rządu.

Premier ogłosił poważne kroki

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział również, że od teraz decyzje podejmowane przez rząd będą wyjaśniane przez niego w mediach społecznościowych. Jak stwierdził, sytuacja epidemiczna jest trudna, a wiele decyzji, na początku przez wielu może wydawać się niezrozumiałych. 

ZOBACZ NAGRANIE

Premier Mateusz Morawiecki opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym zaapelował do Polaków. Padły bardzo mocne słowa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Siostra Chmielewska znowu mocno komentuje wyrok TK. Padły piękne słowa o wartościach chrześcijańskich
  2. Czarny scenariusz dla Polek i Polaków. Rząd nie ma wątpliwości. „Nasz kraj się po tym nie podniesie”. Za granicą sytuacja wygląda zupełnie inaczej
  3. Ujawnili, co naprawdę działo się na cmentarzu, gdy bramy zostały zamknięte. Włos jeży się na głowie
  4. 5-letni Krzyś choruje na EB i prosi tylko o jedno: „Chciałbym poczuć króliczka i mamę”
  5. Wprowadzą zakaz wychodzenia z domu? Niepokojące słowa ministra, Polacy mogą wkrótce dotkliwie odczuć pandemię
  6. Tak wyraża się Marta Manowska. Niebywałe słowa do Polaków
  7. Dzięki 1 trikowi nigdy nie przypalisz bigosu. Kolejnego dnia będzie jeszcze pyszniejszy i bardziej aromatyczny

źródło: Facebook

Poprzedni artykułNowe obostrzenia dotyczące jazdy samochodem. Każdy obywatel musi się dostosować
Następny artykułBeata Pawlikowska sugeruje, że wie, jak nie dopuścić do ciężkich wad płodu. ”Zdrowe pożywienie, sen, medytacja, modlitwa”
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.