Mateusz Morawiecki już najwidoczniej nie wytrzymał i musiał powiedzieć, co myśli o pewnej sprawie. Za pośrednictwem mediów społecznościowych padły ostre słowa skierowane do Polek i Polaków. W obecnej sytuacji epidemiologicznej wszystkie chwyty są dozwolone. Dlatego szef rządu udostępnił jedno nagranie.

Pod wczorajszym wpisem premiera zawrzało. Mateusz Morawiecki postanowił w dość dosadnych słowach skrytykować jedną kwestię. Podkreślił, że to „wyraz zwykłej głupoty”.

Mateusz Morawiecki: ostre słowa do Polaków

Na profilu Mateusza Morawieckiego na Facebooku pojawił się wpis, w którym premier w ostrych słowach krytykuje brak noszenia maseczek przez Polki i Polaków. Niektórzy z nas z kolei noszą osłonę na usta i nos, ale robią to źle lub niedbale.

Dlatego szef rządu musiał zareagować. Z pewnością ma nadzieje, że jego wpis oraz udostępniony filmik otworzy niektórym oczy. Nagranie już wcześniej pojawiło się na Twitterze i You Tube Ministerstwa Zdrowia.

— Ten cienki kawałek materiału na twarzy to często granica między życiem i śmiercią — zwłaszcza dla naszych seniorów. Wbrew pozorom nienoszenie maseczek to nie wyraz buntu i niezależności, ale zwykłej głupoty — napisał na Facebooku.

Dalej dodawał, żeby Polacy posłuchali lekarzy, a nie polityków. Apelował o noszenie maseczek i bycie odpowiedzialnym. Zastrzegał, że „inaczej możemy skończyć z zupełnie inną maską na twarzy”. Z nagrania wynika, że premierowi chodziło o maskę tlenową. Zamieszczamy go poniżej.

  1. Co się dzieje z Justyną Pochanke? Nikt nie miał pojęcia, smutne doniesienia wyszły na jaw
  2. Trzaskowski już nie wytrzymał, pilnie apeluje do rządu. Sytuacja staje się dramatyczna
  3. Zwykła moneta z PRL? Tylko pozornie, możesz na niej zarobić fortunę

Mateusz Morawiecki: apel o noszenie maseczek

Rządzący stale przypominają nam o trzech podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas epidemii koronawirusa: dezynfekcja, dystans i maseczka. Podkreślają, że Polacy podczas wiosennej fali COVID-19 wykazali się wielką odpowiedzialnością i rozwagą, ale teraz coraz więcej osób lekceważy obostrzenia.

Wszystko za sprawą m.in. tzw. ruchów antycovidowych, które zrzeszają wokół siebie ludzi, którzy uważają, że pandemią nie istnieje. W Internecie zaczęły pojawiać się informacje, które mogą nam sugerować, że maseczki w rzeczywistości nic nie dają i tylko nas „duszą” oraz ograniczają naszą wolność.

Rząd zdecydowanie się odcina od takiej narracji i przekonuje, że maseczki są jednym z podstawowych środków do walki z koronawirusem. Bez nich zarażonych mogłoby być zdecydowanie więcej niż obecnie.

Niestety nadal wiele Polaków nie nosi maseczek lub nosi je niepoprawnie, np. pod nosem. Takie sytuacje są dosyć częste i prawie codziennie możemy je zaobserwować chociażby w środkach komunikacji miejskiej.

Pomimo tego, że za brak maseczki przewidziane są wysokie kary, niektórym nie przeszkadza to nie dostosowywać się do obecnych obostrzeń.

Nosicie maseczki? Robicie to prawidłowo, zasłaniając i usta, i nos jednocześnie? W ten sposób chronimy nie tylko siebie, lecz także innych.

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

Mateusz Morawiecki zaapelował o noszenie maseczek.

Mateusz Morawiecki
fot. facebook.com/Mateusz Morawiecki

W nieco dosadnych słowach postanowił napisać, co o tym myśli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jej ojciec jest jednocześnie jej teściem. Córka Beaty Tyszkiewicz uwikłana w niesamowitą historię
  2. Rząd podjął decyzję. Już wkrótce ważne zmiany wejdą w życie. Jest decyzja. Dotknie tysiące Polaków, głównie często podróżujących
  3. Zagadka, która jest prawie niemożliwa do rozwiązania. Wśród sów ukryty jest kot, 98% osób go nie zauważa
  4. Ginekolog: „Większość moich pacjentek popełnia jeden błąd. Mam dość, zacznijcie w końcu myśleć”
  5. Kinga: ”Sprzątałam domy najbogatszych. Powiem wam co się tam wyprawia, normalnemu człowiekowi zrobi się słabo”
  6. Rodzice mogą być spokojni. Decyzja ws pieniędzy z KRUS już zapadła
  7. Najszybsze i najlepsze bułki pszenne. Zrobisz je w godzinę i zachwycisz całą rodzinę

Źródła: facebook.com

 

Poprzedni artykułKatarzyna Skrzynecka jest wściekła, bo obostrzenia dotknęły również kulturę. „Kościółek otwarty”
Następny artykułMałgorzata Socha ujawniła całą prawdę na temat męża. Fani zdębieli, gdy usłyszeli jej słowa
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl