Mateusz Morawiecki przekazał ważne informacje. Ilość zakażeń koronawirusem na Śląsku jest bardzo wysoka, a chorych przybywa z dnia na dzień. W związku z tym wydano decyzję o zamknięciu kopalń na okres trzech tygodni. Według słów premiera to jeszcze nie koniec. W ciągu najbliższych 8-10 dni możemy spodziewać się wysokiej liczby zakażonych – mówił podczas konferencji prasowej na Śląsku.

Według słów szefa rządu przed nami kolejne 8-10 dni, w którym będziemy obserwować wysoką liczbę zakażeń na Śląsku. Podczas konferencji prasowej premier powiedział, że planowane zamknięcie kopalni ma charakter epidemiczny, nie finansowo-gospodarczy i jest skutecznym rozwiązaniem w walce z koronawirusem wśród górników oraz ich rodzin.

Mateusz Morawiecki: dane dotyczące Śląska

Premier poinformował na konferencji prasowej na Śląsku, że spodziewa się kolejnych zachorowań. Zapewnił, że przymusowe zamknięcie kopalni jest tymczasowe, a górnicy po trzech tygodniach normalnie wrócą do pracy. 

Szef rządu podziękował górnikom za cierpliwość i zaznaczył, że wszelkie piętnowanie poszkodowanych zakażonych koronawirusem jest niegodne. Więcej na temat piętnowania Ślązaków w ostatnim czasie, pisaliśmy w osobnym artykule. Dodatkowo premier podziękował służbom za akcję ratunkową po przejściu trąby powietrznej w Kaniowie. Zapewnił, że rząd udzieli pomocy ofiarom żywiołu. 

  1. TVP wywołało burzę. Nie wyemitują reklamy z absurdalnego powodu
  2. Nigdy nie wylewaj wody po gotowaniu jajek. Ma przecudowne i zupełnie nieznane właściwości
  3. Walduś ze ”Świata według Kiepskich” od lat przeżywa koszmar. Niestety, nie zanosi się na poprawę

Zamknięte kopalnie na Śląsku

Dziś wstrzymano wydobycie w 10 kopalniach na Śląsku i w tak zwanych ruchach Polskiej Grupy Górniczej oraz w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Resort aktywów państwowych wydał na ten temat oświadczenie wczoraj. Prace zostają wstrzymane przez następne trzy tygodnie od dziś.

Jak podaje Onet.pl, dziś podczas spotkania zarządu spółki PGG z działającymi w niej związkami zawodowymi postanowiono, że większość kopalń wstrzyma prace na okres od 12 czerwca do 3 lipca. Według danych podanych przez businessinsider.com.pl, na dzień 7 czerwca górnicy stanowili 51,6 procent zakażonych z 9531 przypadków wykrytych na Śląsku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

mateusz morawiecki
30.04.2020 Warszawa Sejm 11. posiedzenie Sejmu IX kadencji Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER n/z: Mateusz Morawiecki

Premier odniósł się także do piętnowania, jakiego doświadczyli górnicy w ostatnim czasie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Lucyna Malec znana z „Na Wspólnej” pogrążona w żałobie. Najbliższa osoba była dla niej oparciem w najtrudniejszych chwilach
  2. Pilnie zamykają muzeum w Polsce. Przypadek zakażenia
  3. Czy pierwsza dama powinna dostawać pensję? Jakie jest Wasze zdanie?
  4. Banki ostrzegają. Jeżeli oszczędzasz pieniądze nie rób jednej rzeczy, tak źle jeszcze nie było
  5. Czuła, że wygląda zbyt staro i nieciekawie. Fryzjer przeprowadził jej metamorfozę, efekt ścina z nóg
  6. Nie zobaczymy Kingi Rusin w uwielbianym programie TVN. Podano smutny powód, widzowie zaleją się łzami

Źródło: wiadomosci.onet.pl, bussinesinsider.com.pl

Poprzedni artykułPamiętacie „Wilka i Zająca”? Komu zawsze kibicowaliście?
Następny artykułNiestety, nie żyje Marian Pietraś. Zginął w wypadku samochodowym
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.