Mateusz Morawiecki ogłosił coś niebywałego. Chodzi o gospodarkę w całym kraju. Jest szansa, że zmiażdżymy konkurencję i skończymy z wynikiem najlepszym w całej Europie. Znamy szczegóły wypowiedzi Premiera.

Mateusz Morawiecki w TV Wschód przekazał zaskakujące informacje. Dane Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju zdradzają wszystko? Sprawdzamy, jak premier widzi sytuację gospodarczą w kraju.

Mateusz Morawiecki optymistycznie patrzy na sytuację gospodarczą w kraju

Premier podczas obszernego wywiadu w TV Wschód opowiedział, że wedle statystyk Polska będzie miała najmniejszy spadek PKB w Europie. Mateusz Morawiecki zapewnia, że koronawirus nie wpłynął aż tak bardzo na sytuację gospodarczą w Polsce.

Premier twierdzi, że obecna stabilna sytuacja kraju to zasługa rządu, który stanął w obronie polskich przedsiębiorców. Według statystyk przedstawionych przez Mateusza Morawieckiego aż 80% właścicieli firm uzyskało od Państwa finansową pomoc do 48 godzin od złożenia wniosku.

  1. Polskę właśnie obiegła tragiczna wiadomość. Krystyna Krupska-Wysocka nie żyje
  2. Cudowne informacje dla grzybiarzy z jednego województwa. Podano, w których lasach niesamowicie sypie grzybami, znamy konkretne miejsca, gigantyczne zbiory gwarantowane
  3. Baron ma nową dziewczynę? Do sieci trafiło zdjęcie, Blanka nie powstrzymała się od komentarza

Wiemy, co według Premiera jest przyczyną stabilnej sytuacji w Państwie

Mateusz Morawiecki ostrzega, że najbliższe miesiące mogą nie być łatwe dla naszych rodaków. Zarzeka się jednak, że decyzje podejmowane przez rząd mają służyć polepszeniu sytuacji wszystkim polakom. Według Premiera kluczem do sukcesu okazała się owocna współpraca z prezydentem – Andrzejem Dudą. 

-Cieszę się, że współpraca z prezydentem przebiega tak dobrze – chociażby przy wypracowaniu środków z Europejskiego Funduszu Odbudowy – to kolejne ok. 300 mld zł, które wpłyną do Polski w kolejnej perspektywie – powiedział Morawiecki w rozmowie z TV Wschód. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Mateusz Morawiecki
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Mateusz Morawiecki przedstawia optymistyczne prognozy dla kraju.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dzieje się teraz, naprawdę. Konflikt na granicy polsko-czeskiej, żołnierze zaanektowali kapliczkę
  2. Duże utrudnienia dla podróżujących. Komplikacje w kraju mogą potrwać nawet do końca lipca.
  3. Natalia Kukulska uczciła urodziny Anny Jantar. Pokazała wyjątkowa pamiątkę po zmarłej mamie
  4. Podczas seansu w kinie wyjął telefon i przeczytał wiadomość. Po chwili wydarzyło się najgorsze
  5. Uczestnik ”Kanapowców” trafił do szpitala. Niestety, sytuacja jest poważna
  6. 8-letnia Kinga umierała miesiącami. Przed śmiercią powiedziała słowa, na które zdobyłby się mało który dorosły

Źródło: tvp.info.pl 

 

Poprzedni artykułAtak nożownika w szkole, zaatakowane zostały dzieci i personel. Dyrektor nie żyje, pojawiają się pierwsze informacje o napastniku ze Słowacji
Następny artykułNiespodziewane problemy z wypłatą pieniędzy. Od teraz tylko do określonej kwoty, przy korzystaniu z pewnych bankomatów
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.