Mateusz Morawiecki oraz premier Litwy Saulius Skvernelis ogłosili podczas wspólnej konferencji, że kraje wracają do normalnej współpracy na wielu polach. Jak podaje TVP Info, podczas nagrania z polsko-litewskiego przejścia granicznego w Budzisku, szef rządu zapowiedział, że cieszy się, że epidemia koronawirusa zacieśniła więzi między krajami. 

Mateusz Morawiecki już jakiś czas temu dyskutował z premierem Litwy na temat wspólnej współpracy w dobie koronawirusa. Okazuje się, że rozmowy te przyniosły efekty, a kraje wracają powoli do normalności.

Mateusz Morawiecki:  Litwa jest naszym przyjacielem

Niedawno informowaliśmy o tym, że rząd oficjalnie ogłosił otwarcie granic między Polską a krajami UE od soboty 13 czerwca. Litwa jednak uzyskała w tej kwestii szczególne względy i granice naszego kraju może przekraczać już od piątku 12 czerwca od godziny 9 rano. Jak podaje TVP Info, Skvernelis powiedział, że jest to symboliczne działanie mające na celu podkreślenie tego partnerstwa.

– Bardzo się cieszę, że ta ostatnia bardzo trudna perspektywa, którą niestety dla całej Europy, dla całego świata zgotował koronawirus, cała pandemia, że przechodzimy ją teraz wspólnie, jako przyjaciele i że wracamy do normalnej współpracy na wielu polach – dodał Mateusz Morawiecki.

  1. ONZ ostrzega przed kolejną katastrofą. Miliony ludzi może ucierpieć, podobnej sytuacji nie było od 50 lat
  2. Tysiące ludzi popełnia fatalny błąd podczas panierowania kotletów schabowych. Sekret tkwi w 2 zaskakujących składnikach
  3. Dramatyczna śmierć 2,5-letniego dziecka. Chłopiec spadł na beton, kiedy jego rodzice upajali się wysokoprocentowym trunkiem

Premier Litwy: życie aktywnie się toczy

Mateusz Morawiecki podczas konferencji, na której wystąpił z premierem Litwy, usłyszał od niego podziękowania za współpracę rządów w dobie koronawirusa. Polityk dodał także, że ważnym zadaniem jest utrzymanie partnerstwa strategicznego między Litwą a Polską.

– Ten ruch, który widzimy za naszymi plecami, świadczy o tym, że nasz biznes, nasze kraje współpracują, mieszkańcy naszych krajów się kontaktują i życie aktywnie się toczy – powiedział Skvernelis.

Mamy nadzieję, że politycy podejmują racjonalne decyzje w trosce o bezpieczeństwo wszystkich ludzi. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Mateusz Morawiecki podzielił się spotkaniem z litewskim politykiem na Twitterze.  

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła, gigantyczna awantura w programie na żywo, prowadząca nie wytrzymała. Aż trudno uwierzyć
  2. Seria poważnych wypadków w Tatrach, najgorszy na Rysach. Do akcji ruszył śmigłowiec
  3. Weszła do przymierzalni i pobladła. Kobieta ujawniła porażającą prawdę o sklepach, niebywałe co widać na zdjęciach
  4. Radosław Majdan świętuje narodziny syna. W sieci pojawiły się zdjęcia, zaskakujące kto pojawił się na imprezie
  5. Szumowski wyśmiał Edytę Górniak. Diwa nie będzie zadowolona, minister nie przebierał w słowach
  6. Minister zdrowia nagle podpisał ważną decyzję. Z dnia na dzień ograniczono jeden z zakazów

źródło: tvp.info

 

Poprzedni artykuł14-latka zmarła podczas snu. Powód wstrząsnął rodzicami, teraz ostrzegają innych
Następny artykułTVP przekazuje pilny apel policji. Dotyczy wszystkich Polaków, niezwykle ważne
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.