Mateusz Morawiecki wystosował pilny apel do wszystkich Polaków, sprawa porusza niezwykle ważny problem. Wiadomość polityka znalazła się na jednym z portali społecznościowych premiera i już zdobyła ogromne zasięgi, ponieważ jak najwięcej osób musi to zobaczyć. Zgadzacie się z nim?

Mateusz Morawiecki kilka godzin temu w nocy z niedzieli na poniedziałek dodał wideo, które poruszyło już tysiące Polaków. Premier ma do przekazania bardzo ważny apel, prosi nas wszystkich o wsparcie.

Mateusz Morawiecki przekazuje pilny apel

Premier rządu kilka godzin temu dodał na Twittera specjalny filmik, w którym prosi o wsparcie akcji #StopFurChallenge. Kampania została zainicjowana dwa dni temu przez samego prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego, który to wtedy właśnie nominował m.in. Mateusza Morawieckiego. Teraz premier postanowił odpowiedzieć.

— Zakaz hodowli zwierząt na futra to kwestia naszej wrażliwości, to po prostu zwykła ludzka przyzwoitość. […] Przysparzanie zwierzętom niepotrzebnego cierpienia jest sprzeczne z godnością ludzką, dlatego bądźmy dla naszych mniejszych braci po prostu ludzcy. Jesteśmy częścią świata, częścią środowiska, częścią natury, ale też ciąży na nas szczególna odpowiedzialność za tę naturę. Dbajmy o środowisko naturalne, dbajmy także o zwierzęta. W XXI wieku można naprawdę bardzo dobrze wyglądać, nie zakładając futrzanego okrycia — mówi na nagraniu.

  1. Dentysta był wstrząśnięty na widok zębów 3-latka. Zadał matce tylko jedno pytanie
  2. Trudno uwierzyć, co Jarosław Jakimowicz nagle wypalił w TVP Info. Nawet Magdalena Ogórek nie wytrzymała

#StopFuryChallenge: Co to za akcja?

Akcja promuję tzw. piątkę dla zwierząt PiS-u, czyli nowy projekt, który ma za zadanie wzmocnić prawa zwierząt w Polsce. W jego myśl wchodzi m.in. likwidacja hodowli zwierząt na futra. W wyzwaniu, podobnie jak w wielu innych tego typu przedsięwzięciach, uczestnicy nominują kolejne osoby, które muszą na nie odpowiedzieć.

— Dbajmy o naturę. Dbajmy o środowisko naturalne. Dbajmy o zwierzęta #StopFurChallenge. Nominuję Pana Ministra Michała Dworczyka i panów dziennikarzy: Wojciecha Muchę i Jacka Liziniewicza — napisał w tweecie premier rządu.

ZOBACZ WIDEO:

Mateusz Morawiecki odpowiedział na wyzwanie Jarosława Kaczyńskiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano
  2. Rząd potwierdził. Jeszcze tylko 2 dni i wszystko może się zmienić. Trzeba się przygotować
  3. Jakimowicz zadał gościowi żenujące pytanie. Magdalena Ogórek aż złapała się za głowę: ”O Jezu”
  4. Rafał Trzaskowski urządził scenę w klubie o 1 w nocy. Niebywałe, czego się domagał. Wszystko się nagrało
  5. Pamiętacie żonę doktora z ”Rancza”? Wygląda jak inna osoba, przecieramy oczy ze zdumienia
  6. Nieprawdopodobne zastosowanie zmywarki, o którym mało kto wie. Może pomóc ci w pasteryzacji słoików

Źródła: twitter.com, polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułSmutek i żal ogarnął miliony. Niestety, nie żyje, była niezastąpioną, wspaniałą osobą
Następny artykułLekarze nie wierzyli, wyjęli dziecko z brzucha matki, a na jego pośladku znajdowała się porażająca rzecz. Musieli działać natychmiast
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl