Premier Mateusz Morawiecki przekazał informacje, na które czekało miliony Polaków. Chodzi o terminy ewentualnego przywrócenia działalności siłowni oraz restauracji. Zdaniem głowy rządu taka możliwość zaistnieje już w lutym. Wszystko w dalszym ciągu zależne będzie od liczby wzrostu zakażeń COVID-19.

Podczas ostatniej konferencji prasowej Mateusz Morawiecki przekazał, że jeśli poziom dziennych zakażeń na koronawirusa w Polsce utrzyma się na poziomie stabilnym, to możliwe będzie wprowadzenie protokołów sanitarnych, umożliwiających przywrócenie działalności siłowni i restauracji.

Mateusz Morawiecki podał możliwy termin otwarcia restauracji i siłowni

Przypomnijmy, że jeszcze kilka dni temu rząd poinformował o przedłużeniu obowiązujących w czasie ferii zimowych restrykcji do 31 stycznia. Od tamtej pory bezustannie pojawiają się spekulacje na temat możliwości całkowitego zniesienia obostrzeń lub ich poluzowania. W tej sprawie wypowiedział się m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski, mówiąc, że luzowanie restrykcji jest możliwe od 1 lutego.

–  Oczywiście, że jest, jak najbardziej, patrząc na to, co się dzieje z dzienną liczbą zachorowań w Polsce, która systematycznie maleje albo przynajmniej stabilizuje się. Niestety martwi nas cały czas duża liczba zgonów, bo wydaje się, że ona jest tak naprawdę jednym z kluczowych argumentów, żeby nadal zastanawiać się nad tym, czy restrykcje muszą być luzowane – mówił szef resortu zdrowia w programie Gość Wydarzeń na antenie Polsat News.

Tymczasem w tej samej sprawie wypowiedział się premier Mateusz Morawiecki, który podczas ostatniej konferencji prasowej wymienił kilka najbardziej cierpiących z powodu pandemii branż. Jak stwierdził, zostały one zamknięte, ponieważ były największym źródłem zakażeń. Nie wyklucza jednak, że będą oni mogli wrócić do swoich działalności już w lutym.

– Chciałbym, aby te branże były otwarte jak najszybciej. W ciągu najbliższych 10 dni będziemy chcieli opracować z tymi branżami protokoły funkcjonowania w pandemii. W lutym, ale trudno mi powiedzieć, od którego lutego będziemy chcieli te protokoły wdrażać w życie – podkreślał Prezes Rady Ministrów.

Akcja #otwieraMY

Mateusz Morawiecki w dalszym ciągu utrzymuje, że otwarcie siłowni i restauracji możliwe jest jedynie gdy poziom zakażeń COVID-19 w Polsce nie będzie wzrastać. Jeśli tak się stanie, wówczas plany te zostaną zweryfikowane.

Na temat otwarcia przytoczonych branż wypowiadał się już wcześniej, o czym przeczytacie >tutaj<. Przypomnijmy, że 18 stycznia ruszyła akcja #otwieraMY, która jest jasnym wyrazem sprzeciwu przedsiębiorców działających w branżach gastronomicznej i hotelarskiej.

Akcja zrzesza wszystkich szefów branż, którzy buntują się przeciwko obostrzeniom w związku z pandemią koronawirusa. Włączyli się do niej m.in. hotelarze z Karpacza i innych podhalańskich miejscowości.

W ramach tej inicjatywy została uruchomiona specjalna, wirtualna mapa, na której można znaleźć wszystkich przedsiębiorców, którzy mimo obostrzeń postanowili otworzyć swoje lokale.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: o2.pl

Poprzedni artykułArtur Barciś poinformował o śmierci swojej ukochanej nauczycielki
Następny artykułWystrojona Edyta Górniak śpiewa dla Donalda Trumpa. W komentarzach zawrzało, fani nie zostawiają na niej suchej nitki
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl