Mateusz Morawiecki właśnie przekazał kluczową wiadomość dla wielu Polaków. Premier jest właśnie gościem programu emitowanego na portalu polsatnews.pl, to właśnie podczas swojego wystąpienia wypowiedział się na temat zmian, które są w planach względem naszego kraju. 

Premier Mateusz Morawiecki był gościem emitowanego na antenie telewizji Polsat programu Gość Wydarzeń. Podczas swojej wypowiedzi podkreślił kilka faktów dotyczących pandemii COVID-19. 

Mateusz Morawiecki wypowiedział się na temat pandemii koronawirusa

Podczas wystąpienia Premier Mateusz Morawiecki powiedział: –Będę rekomendował, aby wkrótce, od przyszłego tygodnia nauczanie w wyższych klasach szkół podstawowych odbywało się w sposób  zdalny lub hybrydowy. Oprócz tego odniósł się do innych planów, nie tylko względem szkolnictwa. 

Będę również rekomendował, abyśmy podjęli taką decyzję, żeby cała Polska była w strefie czerwonej od soboty – powiedział Mateusz Morawiecki w programie Gość Wydarzeń. Premier zaznaczył, że każdy człowiek jest wartością samą w sobie:

– Statystyka to nie wszystko. Każdy poszczególny przypadek, każdy poszczególny człowiek to wartość sama w sobie. Staramy się ratować każde życie i stąd to wypośrodkowanie naszej strategii, między tymi, którzy chcieliby całkowitego lockdownu, a tymi negacjonistami, którzy nie chcieliby zamykać niczego – mówił premier w programie Gość wydarzeń.

Prowadzący rozmowę dziennikarz Bogdan Rymanowski zapytał premiera, czy Polski rząd jest gotowy na dzienne przyrosty zakażeń, które mogą wynosić od 15 do 20 tys. zachorowań dziennie:

– Szykujemy się na poszczególne scenariusze w następujący sposób. Mamy pierwszą, drugą, trzecią i czwartą linię obrony. Pierwsza linia obrony, to nasze obostrzenia, maseczki, testowanie i wyłapywanie przypadków osób chorych. Druga to cały system szpitali, kwarantanny, izolacja, ale przede wszystkim ludzie, medycy. Trzecia linia to dodatkowe łóżka. Tych jeszcze nie ma, ale za kilka dni pojawi się ich w systemie dodatkowe 13 tys. – zapewniał premier.

Następnie potwierdził słowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, że z każdym dniem potrzebnych łóżek jest coraz więcej. Dodatkowo zaznaczył, że rząd jest w trakcie budowy szpitali tymczasowych:

– Już dzisiaj budujemy je tak, by za dwa, trzy tygodnie były one gotowe – dodał szef rządu.

Prezes Rady Ministrów zaznaczył, że strategią rządu jest ochrona służby zdrowia, a zarazem stawiają sobie za cel odwrót pandemii koronawirusa:

– Nasza strategia jest bardzo jasna. Naszą strategią jest ochrona całej służby zdrowia. Tak, żeby system mógł leczyć pacjentów zarówno z COVID-19, jak i to, co odbudowywaliśmy latem, kiedy pandemia była w odwrocie – mówił premier.

Następnie Mateusz Morawiecki zapewnił, że podczas lata rząd zapewnił każdy niezbędny sprzęt, m.in. pół miliarda maseczek i rękawiczek:

– Mamy teraz blisko 3 tys. wolnych respiratorów. Każdy szpital, który chciałby zwrócić się po respirator – zachęcam, nakłaniam do tego, by zwrócić się do Agencji Rezerw Materiałowych – dodał szef rządu.

  1. Coraz powszechniejszy objaw koronawirusa, pojawia się po zakażeniu. Dotyczy w szczególności kobiet
  2. Minister zdrowia zdradził, co stanie się już niedługo. Dotyczy wszystkich Polaków
  3. Przemek: „Nienawidzę swojej żony. Czekam, aż dziecko podrośnie i chcę się rozwieść, jej zachowanie doprowadza mnie do szału”

Premier Mateusz Morawiecki: Mamy do czynienia z groźnym zjawiskiem

Premier został zapytany, czy podczas pandemii koronawirusa nie zabraknie personelu medycznego. Zapewnił, że prowadzone są obecnie szkolenia internistów, pielęgniarek, by nauczyli się obsługiwać niezbędne do walki z COVID-19 respiratory:

 COVID-19 będzie z nami dłuższy czas. Musimy się uczyć, żyć, pracować, kształcić razem z tym COVID-em – stwierdził Prezes Rady Ministrów.

Podczas rozmowy padło również pytanie, czy przeprowadzana działania w związku z epidemią koronawirusa nie zostały wprowadzone za późno. Premier odpowiedział stanowczo:

– Za późno było we Włoszech, Hiszpanii, Francji, gdy określono: osoby powyżej 65 roku życia nie mają wstępu do szpitala. To jest dla mnie punkt absolutnie zasadniczy. W najbogatszych krajach zachodu doprowadzono do selekcji pacjentów. Nie chciałbym, by do tego doszło w Polsce – mówił Premier.

W dniu dzisiejszym miała miejsce także przemowa premiera w sejmie, w której stwierdził, że w walce z pandemią mamy cztery linie obrony:

– W walce z koronawirusem mamy cztery główne linie obrony, oprócz rygorów i obostrzeń, to system ochrony zdrowia, także tworzenie dodatkowych łóżek szpitalnych oraz tworzenie szpitali tymczasowych – powiedział premier.

Prezes Rady Ministrów nie ukrywa, że mamy do czynienia z bardzo ciężką sytuacją, którą jest druga fala i nie wyklucza, że nadejdzie również fala numer trzy:

– Mamy do czynienia dzisiaj z bardzo groźnym zjawiskiem – z drugą falą, i trzeba powiedzieć to tutaj również, że być może grozi nam trzecia fala, ponieważ zależni jesteśmy od tego, czy wynalezione zostanie lekarstwo bądź szczepionka na COVID-19.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Mateusz Morawiecki
Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Premier Mateusz Morawiecki był gościem programu Gość wydarzeń, w którym wypowiedział się na temat nadchodzących dni i planów rządu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Padła jasna deklaracja odnośnie dodatkowej emerytury. Seniorzy mogą mieć powody do radości
  2. Kwarantanna, test albo gigantyczna kara dla Polaków. Nowe przepisy nie wszystkim się spodobają
  3. Pilna wiadomość od Ministerstwa Zdrowia z samego rana. Polacy muszą się zastosować
  4. Dagmara z „Królowych życia” pokazała nagle drugiego syna. Ma 25 lat i jest niezwykle blisko z Conanem
  5. Oddał mocz na Katarzynę Cichopek. Cała Polska zobaczyła, co stało się na wizji TVP
  6. Skarbówka będzie mogła wejść na wasze prywatne konto. Są osoby, które powinny się bać
  7. Gessler podała przepis na przepyszną wątróbkę. Podaje ją z niebywałym smakołykiem

Źródło: polsatnews.pl

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.