Mateusz Morawiecki opublikował zdjęcia ze swojej wizyty w restauracji. Premier chciał w ten sposób pokazać, że otwarcie punktów gastronomicznych jest dobrą decyzją, dzięki której uratujemy polską gospodarkę. Pod wątpliwość jednak została poddana odległość, w jakiej szef rządu siedział ze swoimi towarzyszami. Dziennikarz stwierdził, że nie była to obowiązująca wszystkich bezpieczna odległość i podczas wizyty Mateusza Morawieckiego w Wiśniowej Górze zapytał go o to. Szef rządu odpowiedział, że odległości są zalecane, ale nie są nakazem. W internecie zawrzało.

Udokumentowana wizyta premiera w restauracji sprowokowała falę krytyki. Mateusz Morawiecki, mówiąc, iż odległości są zalecane, a nie są zaś nakazem, poniekąd zaprzeczył panującym w Polsce zasadom związanym ze stanem epidemicznym. Internautom zdecydowanie się to nie spodobało. Założenia otwarcia punktów gastronomicznych przede wszystkim zakładają gwarancję utrzymania dystansu między gośćmi.

Premier w restauracji – internauci oburzeni

Na swoim Twitterze premier Morawiecki udostępnił zdjęcia z wizyty w restauracji, którą to spędził z trzema innymi osobami. Wszyscy siedzą przy jednym stoliku i jak zauważył dziennikarz obecny podczas wizyty szefa rządu w Wiśniowej Górze, nie zachowują zasady dwóch metrów odstępstwa od siebie.

Jak cytuje polsatnews.pl, Mateusz Morawiecki odpowiedział:

– Tak jak wcześniej było to już wyjaśniane przez odpowiednie służby, te pewne odległości są zalecane, ale nie są nakazywane i w taki sposób do tego oczywiście podeszliśmy.

  1. Idealne kotlety schabowe wymagają kilku dodatkowych kroków. Warto, smak jest nieziemski
  2. Ogromna pomyłka, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Faktyczna liczba zakażonych uległa nagłej zmianie
  3. Mąż prawie zemdlał, gdy zobaczył zdjęcie USG żony. Przypadek jeden na 15 milionów

Gastronomia działa na ściśle określonych zasadach

Od 18 maja możemy korzystać z usług punktów gastronomicznych, jednak te muszą zastosować się do zasad wyznaczonych przez Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny. Wśród nich znajduje się ograniczenie ilości osób przebywających w restauracji, zapewnienie gościom i pracownikom bezpiecznej odległości.

Oprócz wielu wytycznych obowiązuje także dezynfekcja rąk tuż przed wejściem do lokalu. Z pewnością decyzja o otwarciu gastronomii jest powodem do radości dla wielu osób. Mateusz Morawiecki w swoim poście na Twitterze napisał:

– Gastronomia to ważna dziedzina gospodarki i infrastruktura społeczna, wzmacniająca więzi między ludźmi. Korzystajcie ze swoich ulubionych, lokalnych restauracji.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Otwarcie gastronomii jest ważnym krokiem dla polskiej gospodarki. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  2. Nałożyli limit miejsc w samochodach. W jedno miejsce nie pojedziesz z rodziną, w której jest kilka osób
  3. Mężczyzna zauważył auto w wodzie. Straż i policja przyjechała od razu, niestety było za późno
  4. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet świata. Okoliczności śmierci rodzą wiele pytań
  5. Tragiczna śmierć w Białymstoku. Ciało noworodka znaleziono na wysypisku, zatrzymano 2 osoby
  6. Uwaga, może być niebezpiecznie. Alarmy IMGW przed intensywnymi opadami deszczu, możliwe także burze z gradem

Źródło: polsatnews.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl