Mateusz Morawiecki zwrócił się do wszystkich Polaków z ważną wiadomością. W Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której premier odniósł się do coraz poważniejszej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa. W Polsce w czwartek zanotowano 615 nowych zakażeń. Premier nie wyklucza powrotu obostrzeń.

Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej, która odbyła się dzisiaj w Warszawie, zaznaczył, że postawa Polaków będzie kluczowa w ciągu najbliższych tygodni. Ważny apel dotyczy każdego z nas.

Mateusz Morawiecki apeluje do Polaków

Premier odniósł się do gwałtownego wzrostu zakażeń koronawirusem w Polsce. 30 lipca odnotowano 615 nowych zakażeń, liczba ta stała się najwyższą zanotowaną od początków epidemii. W związku z tym premier wystosował apel do Polaków.

Teraz mogę zaapelować, by trzymać się tych reguł, które są, bo to rozprzężenie może być w jakimś stopniu niepokojące. Jeszcze na ten moment nie mamy nowych konkretnych zaleceń, ale bardzo prosimy, żeby trzymać się tych, które są, których należy przestrzegać – zaznaczył Morawiecki.

 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w bardzo popularnym sklepie. Sanepid pilnie szuka klientów
 2. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
 3. Beata Szydło wprost nawołuje do potępiania. Czuje się urażona, więc namawia do urażania innych?

Czy znów zostaną wprowadzone obostrzenia?

Premier zaznaczył, że wysoki przyrost zakażeń wynika z braku stosowania się do obostrzeń, a także z powodu organizacji wesel, na których najczęściej dochodzi do zakażeń:

– To niezwykle ważny dzień w życiu ludzi, niezwykle radosny, ale okazuje się, po zbadaniu przez GIS, że to jest jedno z głównych źródeł rozpowszechniania się wirusa.

Premier zapewnił, że trwają prace nad opracowaniem strategii, by nie doprowadzić ponownie do kwarantanny czy zatrzymania gospodarki:

– Zatem, aby nie doszło do lockdownu […] jaki miał wtedy miejsce, wypracowujemy nowe metody radzenia sobie z koronawirusem od strony gospodarczej, epidemiologicznej, medycznej również – wyjaśił premier.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

POLACY
fot. eastnews.pl/Jakub Kaminski

Premier zaapelował do Polaków, by stosowali się do panujących obostrzeń, w przeciwnym razie, Mateusz Morawiecki nie wykluczył powrotu niektórych obostrzeń.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Wielkie zaskoczenie po wejściu do Biedronki. Mnóstwo Polaków będzie zachwyconych
 2. Skandal w okolicach Karpacza. Turyści, gdy zrozumieli, co się dzieje, byli zdruzgotani
 3. Agnieszka Włodarczyk zakochana. Piękna aktorka pokazała ukochanego, to znany sportowiec
 4. Gwiazdor TVN poniżył Agatę Dudę? Nagrał wideo, w którym zakpił z Pierwszej Damy
 5. Tysiące fanów czekało na wieści. Żona ujawniła właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
 6. Morawiecki potwierdził. Wszyscy liczyli, że da się uniknąć jednego rozwiązania, niestety
 7. Morawiecki zabrał głos ws. rekordu zakażeń. Mocne słowa o ignorancji Polaków, zagroził powrotem kwarantanny
 8. Mnóstwo Polaków jest oburzonych. Wkrótce pojawi się nowy podatek, eksperci twierdzą, że tysiące osób straci pracę
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

źródło: onet.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl