Mateusz Morawiecki w ostatni dzień roku zwrócił się do wszystkich Polek i Polaków. Mało kto mógł się spodziewać podobnych słów. Premier za pośrednictwem swojego oficjalnego profilu na Facebooku przekazał swoje refleksje odnośnie do roku 2020, a także tego, który nadchodzi – 2021. Każdy z nas powinien zapoznać się z jego słowami. 

Rok 2020 nie był łatwy, na co już na wstępie zwrócił uwagę Mateusz Morawiecki. Na jego facebookowym profilu pojawiła się wiadomość dla nas wszystkich. Wiele osób z pewnością nie spodziewało się takiej wiązanki w ostatniej chwili tego roku. 

Mateusz Morawiecki zwraca się do Polek i Polaków

Mateusz Morawiecki za pośrednictwem Facebooka postanowił przekazać kilka słów wszystkim obywatelom naszego kraju. W obszernej wiązance podsumował rok 2020, a także wyraził swoje wielkie nadzieje na 2021, który właściwie już za rogiem. 

Premier swoją wypowiedź zaczął od słów, z którymi pewnie większość z nas się zgodzi. 

To był trudny rok – czytamy już na początku wpisu. 

Kiedy Dawid Kubacki wygrywał na początku stycznia Turniej Czterech Skoczni byliśmy pewni, że to zapowiedź 12 miesięcy sukcesów. A jednak potem przyszedł marzec i epidemia – cios, którego nikt nie mógł się spodziewać – kontynuuje Mateusz Morawiecki. 

Dziś jestem myślami z wszystkimi, których COVID-19 dotknął najbardziej. Wiele polskich rodzin musiało pożegnać swoich bliskich. Wszyscy przeżyliśmy długie miesiące w strachu o zdrowie i życie, zaniepokojeni o naszą przyszłość

Mateusz Morawiecki: Podsumowanie roku 2020

W wywodzie premiera można dopatrzeć się swego rodzaju podsumowania roku 2020. Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę na kilka istotnych sytuacji, które miały miejsce w ostatnich miesiącach. 

W Europę i świat uderzył najpotężniejszy od 100 lat kryzys gospodarczy. W znacznym stopniu osłoniliśmy przed nim Polskę dzięki Tarczy Antykryzysowej, wspierając tysiące przedsiębiorców i broniąc miejsc pracy. Mimo oporu wywalczyliśmy ponad 700 mld zł dla Polski w nowym budżecie unijnym – wylicza Premier.

Następnie głowa rządu zwróciła uwagę na naszych nieocenionych sportowców. Dla kilka osobistości był to naprawdę wyjątkowy rok, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. 

Iga Świątek została tenisową Królową Paryża. Bartosz Zmarzlik potwierdził swoją dominację w żużlu. Robert Lewandowski został obsypany nagrodami dla najlepszego piłkarza na świecie (na które zasługiwał już od dawna!) – podkreśla Mateusz Morawiecki. 

Na koniec swojego przekazu, premier ujawnił, w jaki sposób spędzi tegorocznego sylwestra. Z jego słów wynika, że nie ma wielkich planów i spędzi go w gronie najbliższych. 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: facebook.com 

 

Poprzedni artykułImpreza zakończyła się w zaskakujący sposób. Mężczyzna obudził się bez pieniędzy, w obcym kraju
Następny artykułTragiczna śmierć 4-letniej dziewczynki. Próbowali wypędzić z niej demona, nie przeżyła
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.