Lelum.pl > Plotki i gwiazdy > Mateusz Morawiecki ma trzy siostry, o bracie nigdy nie mówi. Rodzinę dotknęła trudna do zniesienia tragedia
Michał Fitz
Michał Fitz 13.11.2023 17:17

Mateusz Morawiecki ma trzy siostry, o bracie nigdy nie mówi. Rodzinę dotknęła trudna do zniesienia tragedia

Mateusz Morawiecki
fot. KAPiF; Mateusz Morawiecki i jego rodzeństwo

Mateusz Morawiecki chętnie chwali się w mediach społecznościowych tą częścią rodziny, którą niejako sam stworzył. Lubi publikować fotki z żoną, a jeszcze częściej pokazuje się ze swoimi dziećmi. Ma także liczne rodzeństwo, o którym wiadomo znacznie mniej.

Mateusz Morawiecki - rodzeństwo

Mateusz mógł być potocznie określany “rodzynkiem” w rodzinie Morawieckich, bo ma aż trzy siostry. Dwóm z nich ojciec również wpoił aktywizm i pasję do polityki. Anna kilka lat temu startowała na burmistrza Oborników Śląskich, a później pracowała w urzędzie miasta w Trzebnicy. 

Jej siostra Marta starała się z kolei o stanowisko szefowej Solidarności Walczącej po śmierci swojego ojca, ale go nie wywalczyła. Na co dzień pracuje w dziedzinie edukacji. Prowadziła nawet eksperymentalną, ukierunkowaną na matematykę szkołę.

O trzeciej z sióstr, Marii, wiadomo zdecydowanie najmniej. Kobieta po ukończeniu studiów we Wrocławiu wyprowadziła się ze swoją rodziną do Londynu.

"WSTYD!". Andrzej Duda w skandaliczny sposób obraził Grocholę. Pisarka żąda przeprosin. W mediach burza

Mateusz Morawiecki ma też brata

W swoim domu rodzinnym Mateusz Morawiecki wychowywał się z trzema siostrami, ale po latach doczekał się także brata, choć jednak przyrodniego. W 1993 roku na świat przyszedł bowiem Jerzy Morawiecki. Panowie nie utrzymują jednak ze sobą bliskich kontaktów.

Swego czasu Jerzy przyznał nawet, że z przyrodnim bratem tak naprawdę nie rozmawiał do czasu pogrzebu ich ojca. Przyznał przy tym, że dużo bliższe kontakty ma z jego starszą siostrą, Anną.

ZOBACZ TEŻ: Wpadka Agaty Dudy HITEM Internetu. Andrzej Duda wyciągnął do niej rękę a ona...
 

Siostra Mateusza Morawieckiego poważnie zachorowała

Najstarsza z sióstr kilka lat temu usłyszała druzgocące wieści od swojego lekarza. Okazało się, że dopadł ją nowotwór złośliwy. Kobieta musiała przejść leczenie, w wyniku którego pożegnała się z dotychczasową fryzurą. Opinia publiczna nie ma informacji na temat tego, w jakim stanie się aktualnie znajduje.

Można tylko przypuszczać, jak chorobę swojej ukochanej siostry przeżył Mateusz Morawiecki. Jest w końcu człowiekiem BARDZO rodzinnym, który dba o swoich bliskich. Z pewnością robił, co mógł, by w miarę swoich możliwości pomóc Annie.

Źródło: Onet