Mateusz Morawiecki korzysta ze swojego profilu na Facebooku głównie w celach politycznych. Niedawno jednak zdecydował się podzielić się radosnymi informacjami ze świata sportu.

  • Mateusz Morawiecki rzadko pozwala sobie na nieoficjalne komunikaty
  • Niedawno na swoim Facebooku podzielił się radosnymi wieściami
  • Pogratulował polskim sportowcom nietypowego sukcesu

Mateusz Morawiecki dzieli się dobrymi wiadomościami

Premier z ramienia partii PiS jest jednym z bardziej kontrowersyjnych polityków, szczególnie po ostatnim roku, obfitym w lockdowny i protesty. Nie ma się co dziwić – prezes Rady Ministrów rzadko przekazuje dobre wieści.

Premier prowadzi swoje konto na Facebooku. Głównie korzysta z niego w celach informacyjnych o różnych programach Prawa i Sprawiedliwości czy decyzjach rządu, ewentualnie do przekazywania okazjonalnych życzeń i apeli.

Niedawno zdecydował się podzielić z internautami radosną nowiną, wyjątkowo spoza świata polityki. Postanowił poinformować swoich obserwatorów o sukcesach polskich sportowców w… piłce nożnej. Takiego posta nikt na profilu premiera się nie spodziewał.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Mateusz Morawiecki gratuluje polskim piłkarzom

Swój wpis zaczął od podkreślenia, że polskie kluby nie osiągają zbyt wielu sukcesów – zauważył, że ostatnio piłkarze z klubów sportowych nie przyniosły kibicom powodów do radości. Optymistycznie jednak zwrócił uwagę na to, że w końcu się to zmieniło – Legia Warszawa zwyciężyła mecz w Tallinie.

– Po czterech wygranych z rzędu, w tym dzisiejszym zwycięstwie w Tallinie Legia Warszawa zapewniła sobie awans do fazy grupowej Ligi Konferencji. Bardzo się z tego cieszę i gratuluję. Przede wszystkim trzymam jednak kciuki za awans Legii do UEFA Champions League – zauważył Mateusz Morawiecki.

Okazuje się, że premier jest pełen optymizmu co do dalszych rozgrywek polaków. Podkreślił, że czekają nas kolejne emocjonujące rozrywki, takich klubów jak Pogoń Szczecin, WKS Śląsk czy Raków Częstochowa.

Źródło: Facebook

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Niesamowite wieści o najmłodszym synu Rozenek. Mały Henio jest niezwykle utalentowany
  2. Niezwykłe słowa babci Oliwii Bieniuk o 18-letniej wnuczce. Powiedziała, jak zamierza wspierać nastolatkę
  3. Autobus z 44 dziećmi zderzył się z ciężarówką, 2 śmigłowce i liczne zastępy służb w akcji