Mateusz Morawiecki zdradził nadchodzące plany rządu odnośnie szczepień. Kolejne roczniki będą mogły zaszczepić się przed 17 maja.  

Jak zapowiedział premier, z każdym dniem do programu szczepień będzie włączany kolejny rocznik. 

Mateusz Morawiecki o szczepieniach 

Czy rząd po 24 kwietnia, kiedy kończy się zaplanowany harmonogram szczepień, zamierza odblokować rejestrację dla wszystkich? Nie zapowiada się. 

Na ten moment do 17 maja planujemy z każdym dniem włączać do programu szczepień jeden rocznik – powiedział na konferencji. 

Zaznaczył, że przyspieszenie szczepień może nastąpić tylko w sytuacji, gdy liczba dostaw dawek będzie wyższa niż ilość osób zapisujących się na szczepienia. 

Premier wyraził nadzieję, że być może jeszcze przed 17 maja zostaną uwolnione szczepienia dla wszystkich, ale jak podkreślił, jest to wariant bardzo optymistyczny, którego na razie nie można brać jako pewnik. 

Co z młodymi rocznikami? 

Mateusz Morawiecki zapowiedział, że liczba nowych dawek szczepionek wciąż będzie rosła. Rząd stara się angażować coraz większą liczbę firm do współpracy na tym polu. 

Jak przewiduje premier, jeśli ich optymistyczne założenia się spełnią, w niedługim czasie do programu szczepień włączane będą także młodsze roczniki. 

Jak podaje gov.pl, jak dotychczas w Polsce odnotowano 8 223 370 szczepień. W tym liczba pacjentów z pierwszą dawką to 6 033 075. 

Artykuły polecane przed redakcję Lelum: 

Źródło: Wiadomosci.onet.pl 

Poprzedni artykułSpecjalna emerytura w kwocie 4,5 tysiąca zł miesięcznie jest przyznawana coraz większej liczbie Polaków
Następny artykułJacek Borkowski ze szpitalnego łóżka prosi fanów o wsparcie