Matka zainstalowała kamerkę w pokoju córki, żeby mieć dziewczynkę na oku, podczas swoich nocnych dyżurów w pracy. W trakcie obserwacji co robi jej córka, spostrzegła coś zupełnie zaskakującego, co od razu ją przeraziło. Szybko podjęła decyzję o powiadomieniu odpowiednich służb.

Matka jest pielęgniarką. Ma troje córek i w pokoju każdej z nich zamontowała kamerę z głośnikiem. Firma produkująca sprzęt poleca się właśnie rodzicom, którzy chcą mieć oko na swoje pociechy. Niestety, rodzice nie przewidzieli jednego. Historia tej mamy może być przestrogą dla wielu.

Matka zauważyła dziwne zachowanie córki

Podczas gdy kamery były włączone, córka kobiety usłyszała dziwny głos. Przybiegła do swojego pokoju i okazało się, że ów głos wydobywa się z głośnika kamerki. Należał do obcego mężczyzny, który zaczął nękać dziewczynkę.

Haker twierdził, że jest najlepszym przyjacielem dziewczynki i jest świętym Mikołajem. Zachęcał ją do demolowania pokoju i obrażania mamy. Na szczęście treść rozmowy mężczyzny z dzieckiem zapisała się w pamięci sprzętu. Gdy mama obejrzała to nagranie, natychmiast zawiadomiła policję.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Dagmara Kaźmierska właśnie przekazała radosną nowinę. Fani oszaleli ze szczęścia, zewsząd płyną gratulacje
  2. Gwiazda Pytanie na śniadanie „modli się, aby TVP jej nie zwolniło”. Dramat prezenterki

Haker włamał się do prywatnej kamery

Kamera jest sprzętem wyprodukowanym przez firmę Ring. Rodzice chętnie kupują produkty tej firmy. Gdy sprawa o włamaniu się na konto rodziny i rozmowie hakera z dziewczynką stała się głośna w mediach, telewizja CNN poprosiła firmę Ring o oficjalny komentarz.

Firma Ring wysłała do CNN oficjalne oświadczenie, w którym zapewniła, że winnym zdarzenia są niechronione i słabe hasła użytkowników. Haker według zapewnień firmy nie złamał zabezpieczeń systemu sprzętu. Producent zasugerował, że hasło używane przez rodzinę było albo słabe, albo powielane dla wielu kont i w ten sposób łatwiejsze do wykrycia. Nagranie naprawdę powoduje ciarki na plecach.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matka
fot. youtube.com/WKMG News 6 ClickOrlando

Ukryta kamera miała pomóc rodzicom w czuwaniu nad bezpieczeństwem ich dzieci. Niestety stało się odwrotnie. Nieświadomie dzieci zostały narażone.

matka
fot. youtube.com/WKMG News 6 ClickOrlando

Kamerka jest wyposażona w głośnik, co wykorzystał haker, nawiązując rozmowę z 8-latką. Według producenta zhakowanie sprzętu było proste z powodu słabego hasła zabezpieczającego.

Rodzice byli zszokowani i przerażeni tym, co się stało.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji
  2. Największy sekret Kingi Dudy ujawniony. Ukrywała go do samego końca, wszyscy dowiedzieli się przypadkiem
  3. Polski jasnowidz przewidział wybuch w Bejrucie. Kolejna wizja niepokoi jeszcze bardziej, możemy być w niebezpieczeństwie
  4. Dziadek zadzwonił na policję i powiedział, że popełni samobójstwo. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli list
  5. Ogromna awantura w KFC, jedna osoba wylądowała w szpitalu. Poszło o zachowanie wymaganego dystansu

źródło: innpoland.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl