Matka z córką postanowiły wybrać się na zwykłe, codzienne zakupy spożywcze. Nie spodziewały się, że kiedy wrócą, będzie czekać na nie okropna wiadomość, która natychmiast zniszczyła im cały dzień. To okropne, że ludzie nie potrafią nawet zastanowić się nad słowami, które kierują do zupełnie obcych osób. 

Zbyt często zapominamy o tym, że kiedy stykamy się z zupełnie obcymi ludźmi, wiemy o nich tylko te najbardziej podstawowe rzeczy – jak się nazywają, czy może jak wyglądają. Nigdy nie wiemy, co dokładnie w życiu przeszli, jaka jest ich historia. A jednak ich osądzamy. Tak, jak osądzone zostały matka wraz z córką.

Matka i córka pojechały tylko na zakupy

Matka od pewnego czasu zmaga się ze stwardnieniem rozsianym. Podczas lepszych dni może poruszać się o własnych siłach, ale z każdym dniem jej sytuacja się coraz gorsza. Kobieta ma przyznaną grupę inwalidzką, o czym informuje między innymi naklejka na jej samochodzie. 

Jednak w głowach wielu ludzi niepełnosprawność zawsze wymaga korzystania z wózka inwalidzkiego, co oczywiście nie jest prawdą. Osoby takie jak ta kobieta mogą poruszać się o własnych siłach, ale jest to dla nich ekstremalnie trudne, dlatego potrzebują na przykład właśnie miejsc parkingowych bliżej wejść do sklepów. Dlatego, kiedy wróciła z zakupów i znalazła za swoją wycieraczką niemiłą wiadomość, zrobiło jej się bardzo przykro. Kartka głosiła:

– Zapomniałaś swojego wózka?

Nie wiesz wszystkiego!

— Miałam 35 lat, gdy zdiagnozowano u mnie stwardnienie rozsiane. Choroba stopniowo zaczyna paraliżować całe moje ciało. Jest coraz gorzej. Moje życie bardzo się zmieniło i zwolniło tempo. Moje dzieci miały już do czynienia z rzeczami, z jakimi nie powinny. Cała nasz przyszłość zmieniła się na zawsze… — napisała na swoim Facebooku kobieta, dołączając zdjecie znalezionej notki.

Napisała tam też, jak okropnie czuła się, kiedy zobaczyła tę wiadomość. Chciała tylko spędzić miły dzień z córką, ale zniszczył to ktoś, kto nic o niej nie wie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MATKA
facebook.com/justine.vandenborne

Liścik natychmiast zepsuł jej humor. 

matka
facebook.com/justine.vandenborne

Kobieta była w pełni uprawniona do korzystania z miejsca dla niepełnosprawnych. 

matka
facebook.com/justine.vandenborne

Chciała tylko spędzić miły dzień z córką. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. 10-latek odczuwa ciągły ból, a jego skórę pokrywają łuski. Przez mieszkańców nazywany jest ludzkim wężem [FOTO]
  2. Nagranie, które widziała cała Polska. Inspektorzy weszli do mieszkania Mateusza B., znaleźli więcej zwierząt
  3. Niespodziewane wyznanie Dawida Kwiatkowskiego w „The Voice Kids”. Cleo nie wiedziała, jak zaregować
  4. Znaki zodiaku, które onieśmielają facetów. Są silne, piękne i bardzo inteligentne
  5. Mąż wysłał w dzień urodzin paczkę do żony. Dotknęła jej i natychmiast wybuchła śmiechem
  6. Mały chłopiec nie radzi sobie z powiedzeniem „mama”. Wtedy do akcji wkracza pies, wszystko się nagrało

źródła: webniusy.com

Poprzedni artykułPsi rodzice zachowują się zupełnie jak ludzie. Najsłodsze wideo, jakie dziś zobaczycie
Następny artykułNikt nie otwierał, gdy listonosz zapukał do drzwi. Zajrzał przez okno i pobladł, zareagował natychmiast
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego