Matka udusiła swoją córkę we śnie. Dziewczynka miała 5 lat. Psychiatra sądowy, profesor Jerzy Pobocha w rozmowie z fakt.pl dokonał analizy tego zabójstwa, by zrozumieć motywacje i powody, dla których 41-latka zabiła swoje własne dziecko. Dlaczego dokonała zabójstwa z zimną krwią? Jak się okazuje, powodów może być wiele i niekoniecznie muszą dotyczyć problemów psychiatrycznych.

41-letnia matka postanowiła udusić swoją 5-letnią córkę Julię. Psychiatra sądowy profesor Jerzy Pobocha wyjaśnia motywacje, które mogą sprowokować do takiego zachowania. Zazwyczaj jest to trudna sytuacja materialna, problemy psychiatryczne, ale wśród powodów profesor wymienia także mężczyznę, który może nie akceptować obecności dziecka.

Dlaczego matka może posunąć się do morderstwa?

Jedną z przyczyn, jakie motywują rodzicielki do dzieciobójstwa, jest trudna sytuacja materialna. Kobieta wie, że nie jest w stanie utrzymać siebie i swojego potomka, dlatego postanawia odebrać życie swojemu dziecku. Zazwyczaj później dochodzi do samobójstwa. 

Według psychiatry kolejną przyczyną postępu Moniki R. mogła być psychoza. To nagła myśl, decyzja, która pojawia się w głowie osoby chorej i której realizacji od razu się podejmuje. Takie zachowanie opiera się na urojeniach i niepełnej świadomości.

  1. Była żona Michała Wiśniewskiego ma dość. Ujawniła całą prawdę na temat szczegółów z ich życia
  2. Myśleli, że adoptują 6-letnią sierotę. Nie wiedzieli jak wielki błąd popełnili, prawda okazała się porażająca
  3. Niestety, Leonard Wiśniewski nie żyje. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość

Czy Monika R. zabiła dla mężczyzny?

Profesor Jerzy Pobocha wspomina także, że spotykane są przypadki dzieciobójstwa z powodu miłości. Mężczyzna, który nie akceptuje dziecka, prowokuje kobietę to pozbycia się przeciwności losu, która stoi na drodze do, jak się wydaje, wspaniałej miłości.

Jak mówił profesor w rozmowie z faktem.pl, morderstwo Moniki R. było przemyślane. Uduszenie w trakcie snu wykluczyło jakąkolwiek reakcję dziewczynki, co świadczy o tym, że zabójstwo byłoby pragmatyczne. O podobnym wydarzeniu pisaliśmy w ostatnim artykule, kobieta próbowała zabić syna poprzez podpalenie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matka
fot.unsplash.com/Annie Spratt

5-latka została uduszona podczas snu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Łukasz Szumowski w rozmowie z mediami podał konkretną datę. Nadchodzi druga fala
  2. Pandemia uderzyła, tysiące zachorowań i zmarłych. Nowy kraj na drugim miejscu najbardziej poszkodowanych na świecie
  3. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw. Synoptycy spodziewają się burz z gradem
  4. Do sieci trafiły zdjęcia Izabelli Krzan w bikini. ”Jest najpiękniejszą kobietą w Polsce”
  5. Tak źle nie było od dawna. Stan zdrowia Maryli Rodowicz
  6. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce? Niepokojące dane ministerstwa

źródło: fakt.pl

Poprzedni artykułNastolatka została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała mandat, powód nie mieści się w głowie
Następny artykułJuż niedługo pozbędziemy się maseczek? Wiceminister zdrowia zapowiada ważną datę
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl