Matka małej dziewczynki przeżyła prawdziwe chwile grozy. Jej córeczka zakrztusiła się i nagle przestała oddychać! To, co zrobiły sprzedawczynie jest nie do uwierzenia. Dwie kobiety uratowały życie dziecka.

Ta historia, choć tragiczna, na szczęście skończyła się dobrze. Zdarzenie pokazuje, jak ważna jest znajomość pierwszej pomocy. Nigdy nie wiadomo, kiedy możemy być świadkami podobnej sytuacji, w której nasza reakcja może ocalić życie drugiej osoby…

Przerażona matka przeżyła dramat

Całe zdarzenie miało miejsce w jednej z dzielnic Gdańska – Chełmie. Do jednej ze stacji benzynowych wbiegła spanikowana kobieta, trzymając malutkie dziecko na rękach. Dziewczynka była cała sina i nie mogła oddychać. Błagająca o pomoc kobieta spotkała się z natychmiastową reakcją dwóch sprzedawczyń – pani Iwony oraz pani Ewy. 

Jak zareagowały pracownice stacji benzynowej?

Jedna ze sprzedawczyń momentalnie podbiegła do sinej już dziewczynki. Zachowując zimną krew, spojrzała na twarz dziecka, by ocenić, jaki jest jego stan. W tym samym czasie, pani Iwona, druga z pracownic, sięgnęła po telefon, by wezwać pogotowie. 

Matka dziewczynki ściągnęła jej kubraczek, by móc dostać się do niewielkiego ciałka. Bohaterska sprzedawczyni pochyliła maleństwo głową w dół i zaczęła delikatnie opukiwać jego plecy.

Na szczęście wszystko skończyło się dobrze. Dziewczynka odzyskała oddech, a przerażona matka doznała ogromnej ulgi. U dziecka nie pojawiły się żadne komplikacje. Całą sytuację zarejestrowały kamery stacji Lotos.

Pierwsza pomoc to podstawa

Jak donosi Radio Gdańsk, właściciel stacji poinformował, iż obie panie uczestniczyły w kursie pierwszej pomocy. Odpowiednia reakcja na zaistniałą sytuację była więc efektem szkoleń, które odbyły sprzedawczynie. Zarówno pani Iwona, jak i pani Ewa, wykazały się ogromną odwagą oraz wiedzą, które małej dziewczynce uratowały życie. Wdzięczność matki nie miała granic!

ZOBACZ WIDEO:

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kobieta nagrała ukrytą kamerą opiekunkę swojej chorej matki. Odkryła bolesną prawdę
  2. Niezwykłe znalezisko w starym kredensie. Mężczyzna kupił mebel i odkrył prawdziwy skarb
  3. Nie żyje 26-letni model. Upadł podczas pokazu mody
  4. Czy Cola Zero podnosi cukier? Odpowiedź zaskakuje

Źródło: podaj.to

Poprzedni artykułKatarzyna Dowbor była żywym ogniem w TVP. „Ruda była zbuntowana i mogła więcej”
Następny artykułMichał Szpak został skrytykowany przez znaną piosenkarkę. Zarzuciła mu brak manier
Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.