Matka zrobiła coś, co nie mieściłoby się w głowie większości ludzi – z zimną krwią zabiła swoje niepełnosprawne dziecko. Ta zbrodnia wstrząsnęła całym krajem. Jej wytłumaczenie nie mieści się w głowie. Nie uwierzycie, jaki usłyszała wyrok. 

Ta historia dała początek ogólnokrajowej dyskusji na temat losu rodziców, którzy poświęcają całe życie opiece nad swoimi niepełnosprawnymi dziećmi. 43-letnia matka zdecydowała się zabić nieuleczalnie chorego syna. Czy przyznała się do winy? Otrzymała zaskakująco niski wyrok, lecz mimo to postanowiła się od niego odwołać. Tym razem sąd dał wiarę kobiecie? Werdykt i uzasadnienie zadziwiają. 

Matka zabiła niepełnosprawnego syna?

Do tragedii doszło, kiedy niepełnosprawny chłopiec miał 13 lat. Z powodu swojego stanu zdrowia wymagał opieki dwadzieścia cztery godziny na dobę. Jego mózg nie działał w prawidłowy sposób, był niewidomy oraz głuchy, a także cierpiał z powodu rozszczepu podniebienia

Jak czytamy na popularne.pl, matka 13-latka z Vermont w Stanach Zjednoczonych z premedytacją napoiła chłopca alkoholem. Śmiertelna dawka wódki została przez nią dolana do aparatury, za której pośrednictwem otrzymywał pokarm. Ponieważ organizm nastolatka nie funkcjonował prawidłowo, a jego waga wynosiła jedynie 22 kilogramy, nie udało mu się zwalczyć zatrucia i zmarł. 

Lekarzom prędko udało się ustalić, jaka była prawdziwa przyczyna śmierci chorego chłopca. Matka dziecka niedługo później została zatrzymana przez policję i postawiona przed sądem. Wiele osób starało się zrozumieć motywy, jakimi kierowała się opiekunka zamordowanego 13-latka. Pojawiły się między innymi głosy, że chciała jedynie skrócić ogromne cierpienie Isaaca. 

Jaki wyrok wydał sąd?

Ostatecznie 43-latka została skazana jedynie na 12 lat pozbawienia wolności. Chociaż do morderstwa doszło w 2014 roku, o sprawie na nowo zrobiło się głośno, kiedy matka chłopca zdecydowała się złożyć odwołanie od wyroku.

Matka złożyła wyjaśnienia, że nie działała z zamiarem pozbawienia syna życia. Jak twierdziła, nie zdawała sobie sprawy, że wódka może do tego stopnia wywołać spustoszenie w organizmie jej dziecka. Jednak ostatecznie sąd nie zgodził się przychylić do wniosku oskarżonej. Koronnym argumentem była opinia lekarzy sądowych. Zespół medyków orzekł, że przy wadze i stanie zdrowia zmarłego nawet najmniejsza ilość alkoholu była dla niego śmiertelnie groźna. 

Co sądzicie o całej sprawie? Uważacie, że 12 lat pozbawienia wolności to adekwatny wyrok za tego typu przestępstwo?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matka
fot. materiały policyjne

Matka zabiła swojego niepełnosprawnego syna. Nie przyznaje się, że działała z rozmysłem. 

1
2
Poprzedni artykułAnna Kalczyńska pokazała intymne zdjęcie z łóżka. Gwiazda jest coraz odważniejsza
Następny artykułJolanta Kwaśniewska w dzieciństwie. Pierwsza Dama przyznała, że była…chłopczycą
Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.