Na portalu „mamadu.pl” przedstawiona została historia pewnej matki, która miała pretensje do obecnych na komunii jej dziecka gości, że włożyli do kopert za mało pieniędzy. Pani Katarzyna jest wściekła, gdyż uważa, że goście poskąpili jej dziecku pieniędzy i nie będzie mogła za nie kupić mu nic sensownego. Łącznie 30 osób przyniosło w kopertach 3 tys. złotych.

Komunia Święta jest sakramentem kojarzonym z dużym wydarzeniem rodzinnym, na które goście przynoszą pamiątkowe prezenty lub pieniądze w kopertach. Pani Katarzyna była wyraźnie nieusatysfakcjonowana faktem, że jej dziecko dostało ich za mało.

Kobieta oburzona na gości, że przynieśli za mało pieniędzy na komunię

Z uwagi na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa pani Katarzyna wraz z mężem zdecydowali się wyprawić specjalne przyjęcie dla 30. osób w ich ogródku, bez wliczenia ich czwórki (z dziećmi).

Kobieta zadbała, by wszystko było w należytym porządku. Zamówiła catering, który został dostarczony na czas, wraz z wykwintnym tortem, oblanym polewą czekoladową, tak jak jej dziecko lubi najbardziej.

Na komunii nie zabrakło nikogo, a znajomi śmiali się z pani Katarzyny, że przygotowała wszystko, jak na ślub. Co więcej, zorganizowała jej uszytą specjalnie na tę okazję sukienkę, by wyglądała, jak księżniczka.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

 

Niestety, mimo długich przygotowań nie wszystko potoczyło się tak, jakby tego chciała. Kobieta nie spodziewała się, że jedynym elementem, który nie wypali będzie liczba pieniędzy w kopertach, które przynieśli zaproszeni goście. Katarzyna była tym faktem oburzona.

Dziewczynka dostała za mało pieniędzy na komunię

Matka przekazała, że łącznie jej dziecko dostało 3450 zł. Jak twierdzi, jest to zbyt mała kwota, za którą nie będzie mogła sobie kupić nic porządnego. Warto podkreślić, że w tej sumie zmieścili się także dziadkowie i rodzice chrzestni.

Katarzyna dodała, że jej córka otrzymała także kilka upominków w postaci bombonierek, ubrań, książek, czy misi, których miała aż zanadto.

W wyniku swojego oburzenia napisała w liście, że jak sama wybiera się na tego typu imprezy, czy wesela kogoś bliskiego to wkłada do koperty kwotę w przedziałach od 1500-2000 zł.

Zainteresowana nie rozumie, dlaczego jej dziecko zostało tak potraktowane. Co sądzicie o tej sytuacji. Czy 3 tys. złotych to faktycznie za mała kwota na komunię?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Rząd zdecydował się poluzować kolejne obostrzenia
  2. Mariusz Ryjek nie żyje. Zbiórka zorganizowana przez przyjaciół przekroczyła najśmielsze oczekiwania
  3. Polski duchowny skuty kajdankami na środku ulicy. Nagranie trafiło do sieci, wiadomo, za co został zatrzymany

Źródło: mamadu.pl

Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl