Matura została odwołana z powodu epidemii koronawirusa. Uczniowie europejskiego kraju, po raz pierwszy w historii, nie przystąpią do ustnych i pisemnych egzaminów dojrzałości. Najświeższe informacje podał serwis TVN24.

Wirus z Wuhan to problem, z którym zmaga się cały świat. W obliczu ogromnego zagrożenia, jakim jest koronawirus SARS-CoV-2, poszczególne kraje zdecydowały się na wprowadzenie szeregu zmian. W dniu dzisiejszym podano do wiadomości, że 740 tysięcy uczniów nie przystąpi w tym roku do matury. To pierwszy raz w historii europejskiego państwa, kiedy zdecydowano się na odwołanie egzaminów dojrzałości, które przeprowadzone były nawet w czasie II wojny światowej. 

Odwołana matura

Z powodu pandemii koronawirusa, w wielu krajach zdecydowano się na zamknięcie szkół, uniwersytetów, przedszkoli oraz żłobków. Przed uczniami, nauczycielami, a także ministerstwami nauki i szkolnictwa, stoją ogromne wyzwania. Choć w Polsce do tej pory, matura jak i egzamin ósmoklasisty nie zostały przełożone, ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła we Francji. 

Jak podaje serwis TVN24, w poniedziałek, 6 kwietnia, minister edukacji Jean-Michel Blanquer w radiu RTL poinformował, że w obliczu epidemii, nie ma możliwości przeprowadzenia egzaminów zgodnie ze standardowymi procedurami. To pierwszy raz, kiedy europejskie państwo zdecydowało się na odwołanie matur. Do testów miało przystąpić 740 tysięcy uczniów. Jakie zmiany we francuskim szkolnictwie, pociągnęła za sobą odważna decyzja?

  1. Magda Gessler sprzedaje potrawy na Wielkanoc. Sprawdziliśmy, ile kosztują i odebrało nam mowę
  2. GP: Rząd planuje pozbawić Polaków prywatności. Minister dostanie dostęp do kluczowych danych
  3. Wielkanoc 2020. Jak będą wyglądały święta? Rząd apeluje o nie jechanie do rodziny „Tragedia rodzinna”

Koronawirus a matura: nowe procedury we Francji

Minister edukacji Jean-Michel Blanquer podał do informacji, że z powodu panującej we Francji epidemii koronawirusa, oceny na świadectwach maturalnych będą rezultatem całościowej pracy uczniów z ostatnich trzech trymestrów

Francuscy uczniowie szkół średnich wrócą do szkół, jak tylko zakończy się kwarantanna, natomiast rok szkolny zostanie przedłużony do 4 lipca

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matura
Fot. Akshay Chauhan, Unsplash

Minister edukacji Jean-Michel Blanquer w poniedziałek 6 marca poinformował, że matura we Francji została odwołana.

matura
Fot. F1Digitals, Pixabay

Do egzaminu miało przystąpić 720 tysięcy uczniów. Oceny na świadectwie maturalnym zostaną wystawione na podstawie ocen cząstkowych za rok szkolny 2019/2020.

matura
Fot. Shubham Sharan, Unsplah

Zajęcia w szkołach średnich we Francji zostaną wznowione, jak tylko zakończy się kwarantanna. Uczniowie będą uczęszczać do szkół do 4 lipca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ogromny smród spalenizny na Pradze-Południe. Co się dzieje?
  2. Pasażerowie autokaru pilnie poszukiwani. Na pokładzie był zakażony, wyjeżdżali z samego centrum
  3. Tygrys z ZOO w USA ma koronawirusa. Najprawdopodobniej zaraził się od człowieka
  4. Edyta Herbuś pokazała zdjęcie bez ubrań. Fani są zachwyceni jej ciałem „Taka drobniutka”
  5. Epidemiolog twierdzi, że epidemia w Polsce zaczęła się kilka miesięcy temu. Wskazał prawdopodobną datę
  6. Ważny apel prezydenta do wszystkich Polaków. Chodzi o zakupy

źródło: tvn24.pl

Poprzedni artykułManikiurzystki pokazały zdjęcia paznokci klientek. Niewiarygodne, w jakim stanie są niektóre z dłoni
Następny artykułRzecznik rządu wyjaśnia, w jakich sytuacjach Poczta Polska może otworzyć Twoją przesyłkę. Ważne zmiany
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.