Matura w 2020 roku stała pod wielkim znakiem zapytania, niestety obawy związane z koronawirusem i możliwością zakażenia dużej ilości osób okazały się słuszne. Jak donosi Radio Zet, w dniu dzisiejszym potwierdzono wiadomość, że  w Wieluniu w województwie łódzkim jeden z nauczycieli obecnych podczas egzaminu otrzymał pozytywny test na obecność wirusa COVID-19. Uczniowie, opiekunowie i kadra szkoły muszą przejść kwarantannę.

Matura w jednym z polskich miast zakończyła się złymi wiadomościami dla wszystkich. Niestety – jeden z egzaminatorów jest chory na koronawirusa. Nauczyciel to pracownik Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu. W placówce pracował zdalnie i nie miał kontaktu z personelem ani uczniami, zasiadał jednak w komisjach egzaminacyjnych.

Koronawirus na maturze

Jak podaje dziennikwschodni.pl, zakażony mężczyzna pracował przy egzaminach maturalnych w ZS nr 1 w Wieluniu oraz w I Liceum Ogólnokształcącym. Łącznie 29 uczniów i trzech nauczycieli, którzy mogli mieć kontakt z zakażonym, zostało objętych kwarantanną.

Obecnie nieznane są jeszcze oficjalne wyniki testów na obecność wirusa u osób, które mogły mieć kontakt z nauczycielem. Najpóźniej zostaną podane w poniedziałek. Według informacji podanych na portalu wiadomosci.radiozet.pl niestety przez zaistniałą sytuację jeden z uczniów nie będzie mógł przystąpić do matury z geografii, która była planowana na piątek – 19.06.2020 roku. 

  1. Czy Łukasz Szumowski rezygnuje ze stanowiska? Padły mocne słowa, Minister Zdrowia już raz myślał o dymisji
  2. Bajeczny przepis na kotlety z młodą kapustą. Rodzina od razu poprosi o dokładkę
  3. Doda wyznała bolesną prawdę o małżeństwie z Radosławem Majdanem, „Było ich aż tyle, że ciężko zliczyć”. Latami ją zdradzał?

Matura: uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Poza przypadkiem jednego ucznia, nic nie wskazuje na to, by reszta osób nie mogła przystąpić do matury.

Wieluński sanepid wykona im badania, więc jest duża szansa, że będą mogli spokojnie podejść do kolejnej części egzaminów w następnym tygodniu – mówił w rozmowie z dziennikwschodni.pl dyrektor ZS nr 1. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. GW: Ksiądz Natanek znów odpłynął? Wzywa Lecha Kaczyńskiego do objawienia się Polakom, mimo kary suspensy przeszedł pochodem przez Warszawę
  2. Jest oficjalna decyzja, znoszą limit. Już od lipca w Polsce
  3. Porażający rachunek od NFZ. Za pobyt w szpitalu zapłacimy więcej niż w 5-gwiazdkowym hotelu
  4. Szczeniaczek właśnie znalazł właściciela. Pomożesz wybrać imię dla maleńkiego pieska?
  5. Miłosny horoskop. Poznaj znaki zodiaku, które są sobie przeznaczone
  6. Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

źródło: wiadomosci.radiozet.pl

 

 

Poprzedni artykułPamiętacie „Od przedszkola do Opola”? Każdy marzył, by wystąpić w programie
Następny artykułKobieta została uwieziona na trzeciej randce. Musiała spędzić z mężczyzną prawie dwa tysiące godzin
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.