Matura 2020, planowo, miałaby odbyć się w maju. Czy w związku z zaistniałą sytuacją, uczniowie polskich liceów przystąpią do egzaminu dojrzałości w założonych terminach? Premier Morawiecki odpowiada. 
 
Z powodu panującej pandemii koronawirusa, w Polsce zamknięto między innymi żłobki, przedszkola oraz szkoły. Pojawia się więc pytanie, czy matura 2020 zostanie przesunięta, a wakacje zostaną skrócone? Prezes Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki, postanowił odpowiedzieć na niepokojącą kwestię w rozmowie z jednym z najpopularniejszych polskich YouTuberów – Blowkiem. 
 
 
Matura 2020 terminy
 
Matura 2020 zgodnie z harmonogramem CKE ma odbyć się w maju. Uczniowie ostatnich klas licealnych oraz techników, do pierwszego egzaminu dojrzałości przystąpią 4 maja, a swoją wiedzę będą mogli udowodnić przez kolejne dwa tygodnie. Jednak, czy panujący w Polsce stan epidemiczny może sprawić, że matura 2020 opóźni się w czasie? 
 
 
Rząd podkreśla, by tego okresu nie traktować jako ferie. W dobie digitalizacji, Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało nauczycielom nauczanie w trybie online. Niektórzy pedagodzy już podjęli się możliwości przygotowywania uczniów, w szczególności ósmoklasistów oraz maturzystów, do egzaminów, za pomocą internetu. Jednak wśród rodziców i maturzystów wciąż panuje obawa, czy matura 2020 odbędzie się zgodnie z planem.
  1. Dyrektor szpitala pilnie ostrzega Polaków. Nie popełniajcie błędu, którego dopuściła się zmarła 37-latka
  2. Przyłapali Kaczyńską na gorącym uczynku. Ręce opadają na widok, co wyrabia w trakcie kwarantanny
  3. Pandemia sprawi, że 20 tysięcy więźniów wyjdzie do domów? Ministerstwo Sprawiedliwości ma już projekt

Matura 2020 a koronawirus

Przed Centralną Komisją Egzaminacyjną i Ministerstwem Edukacji Narodowej stoi bardzo trudne zdanie. Choć internetowe zajęcia i uruchomione specjalne platformy, mają być odpowiedzią na problem zamkniętych szkół, czy wystarczą one, by maturzyści mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości? 

Premier Mateusz Morawiecki postanowił udzielić odpowiedzi na popularne pytanie w rozmowie z Blowkiem. Czy matura 2020 zostanie przesunięta?

Nie ma na dzisiaj takich planów. Chcemy, by się odbyły w terminie – zkwintował niedawno Prezes Rady Ministrów.

Póki co, matura 2020 ma odbyć się w maju. Jenak słowa Mateusza Morawieckiego nie do końca uspokajają uczniów i ich rodziców, którzy wciąż niepokoją się, jak dalej potoczy się sytuacja. Jak informuje fakty.interia.pl, nie odbędzie się matura międzynarodowaOceny zostaną wystawione na podstawie dotąd przesłanych materiałów oraz przewidywanych ocen z przedmiotu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

matura 2020
Fot. screenshot Blowek, YouTube

Premier był gościem, w internetowym programie Blowka. Mateusz Morawiecki wypowiedział się, między innymi, na temat egzaminów maturalnych.

matura 2020
Fot. F1Digitals, Pixabay

Czy matura 2020 odbędzie się zgodnie z planem? Mateusz Morawiecki twierdzi, że egzamin nie zostanie przesunięty.

matura 2020
Fot. nastya_gepp, Pixabay

Póki szkoły nie zostaną otwarte, zajęcia będą odbywać się poprzez specjalne internetowe platformy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Objawy zawału serca u kobiet mogą być nietypowe. Nie wolno ich lekceważyć
  2. Największy skok zakażeń w Rosji. Smutna granica bardzo blisko
  3. Polski rząd wiedział, że wybuchnie epidemia? Gazeta Wyborcza ujawniła notatkę Agencji Wywiadu
  4. Nietypowe nagranie z domu Królikowskich w sieci. Słowa Małgorzaty każdy powinien wziąć sobie do serca
  5. Chihuahua został opiekunem bezbronnych kotków. Inny pies nie miał szans się do nich zbliżyć
  6. Asia pracująca w Biedronce nie zamierza dłużej milczeć. Treść jej ponurego listu trafiła do sieci
Poprzedni artykułSilna kobieta to taka, która dodaje innym skrzydeł. Razem możemy przenosić góry
Następny artykułOjciec miał przygotować z córką śniadanie. Gdy żona weszła do kuchni zaniemówiła i wszystko nagrała
Redaktor prowadząca w Lelum.pl Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Interesuje się polityką, kreowaniem wizerunku i show-biznesem. Fanka kina noir i kryminałów. W wolnych chwilach odwiedza warszawskie teatry.