Matura 2020 była niewątpliwie wyjątkowym wydarzeniem w historii polskiej edukacji. Pierwszy raz egzamin dojrzałości odbył się w czasie ogłoszenia stanu epidemicznego. CKE ogłosiła oficjalnie kiedy maturzyści mogą odebrać swoje wyniki, które staną się przepustką na studia.

Matura 2020 była wyjątkowo stresująca dla uczniów. Nie dość, że musieli mierzyć się z tak poważnym egzaminem, to jeszcze odbył się on czasie epidemii. Z uwagi na to, że matura odbyła się w czerwcu, zdający muszą dłużej poczekać na wyniki. CKE ogłosiła, kiedy się pojawią.

Matura 2020 – kiedy wyniki?

CKE w oficjalnym komunikacie ogłosiło, że maturzyści zdający w sesji głównej jak i dodatkowej otrzymają wyniki egzaminów 11 sierpnia. Aby uczeń zdał maturę, musi zdobyć 30 procent punktów z przedmiotów obowiązkowych, procenty z przedmiotów dodatkowych służą jedynie przy rekrutacji na studia.

Wyniki matur sprawdza się na oficjalnie stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Należy odszukać zakładkę serwis OKE, następnie zakładkę: dla uczniów. Wówczas pojawi się pole do wpisania swojego loginu oraz hasła. Te dane uczeń otrzyma w swojej szkole. 

 1. Z ostatniej chwili: Nie żyje Marian Czajkowski
 2. Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: „Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę”
 3. Ile zarabia Zenek Martyniuk w 30 sekund? Więcej niż większość z nas przez całe życie

Kiedy matura poprawkowa?

Jeśli wyniki z 11 sierpnia okażą się niewystarczające i uczeń nie zda, może przystąpić do egzaminu poprawkowego. Poprawki będą odbywać się na początku wrześnie zgodnie z reżimem sanitarnym. Jak podaje CKE, wyniki poprawek będą dostępne 30 września. W niektórych miejscach egzaminy zostały unieważnione. Uczniowie tych szkół przystąpią właśnie do wrześniowej poprawki.

Jak wobec tego będzie wyglądała rekrutacja na studia? Uczelnie na razie opracowują skuteczny system przyjmowania studentów. Prawdopodobnie rekrutacje będą odbywać się w szybszym niż zazwyczaj tempie, a terminy składania papierów będą obejmować kilka dni, nie tak jak dotychczas, nawet ponad dwa tygodnie. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MATURA 2020
fot. pixabay.com/F1Digitals

Egzaminy maturalne w tym roku odbyły się w czerwcu. Ze względów bezpieczeństwa uczniowie nie przystępowali do egzaminów ustnych.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Dziś po wejściu do Biedronki możesz zaniemówić. Wystarczy mieć przy sobie jedną monetę
 2. Na zachodzie Europy szaleją pożary. Sytuacja jest dramatyczna
 3. W sieci pojawiła się wstrząsająca wiadomość do Małgorzaty Rozenek. Chodzi o jej męża
 4. TVN podjął decyzję. Pierwszy przypadek na świecie
 5. 60-letnia Majka Jeżowska przekazała radosną nowinę. Popłakała się ze szczęścia
 6. Straszne doniesienia, dwie osoby nie żyją. Policja i służby na miejscu
 7. Obostrzenia wciąż obowiązują i grożą wysokimi karami. Wielu zapomniało, a surowy mandat czeka
 8. Posypały się gigantyczne mandaty. Służby ukarały Polaków za zachowanie podczas pandemii
 9. Tak wygląda grób ojca Lecha i Jarosława Kaczyńskiego. Uwagę przykuwa jeden szczegół

źródło: polsatnews.pl

 

Poprzedni artykułMinisterstwo Zdrowia ostrzega przed poważnymi konsekwencjami. Chodzi 3 rzeczy, które robią Polacy
Następny artykułCo się stało? Podczas występu Martyniuka nagle na scenę wbiegła Edyta Górniak, ludziom opadły szczęki
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl