Matura 2020: czy nowe restrykcje wprowadzone przez rząd będą dotyczyć również egzaminów szkolnych? Już w najbliższym czasie do sprawdzianu przystąpią również dzieci z ósmej klasy szkoły podstawowej. Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało zmiany, takich jeszcze nie było. 

Próbna matura 2020 odbędzie się we wcześniej zaplanowanym terminie, lecz w innej formie. To samo będzie dotyczyć próbnych egzaminów ósmoklasisty. To duże dla uczniów zmiany, których wcześniej się nie spodziewali. Jak w obecnej sytuacji będzie wyglądać egzamin?

Próbna matura i egzamin ośmioklasisty ulegnie zmianie 

Już wkrótce, bo od 30 marca do 1 kwietnia odbędą się próbne egzaminy uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej. Będzie to ostatnie sprawdzenie się uczniów przed prawdziwymi egzaminami, które zadecydują o dalszej ścieżce edukacyjnej, takie wydarzenie wiąże się z ogromnym stresem. Podobnie jest w przypadku próbnych matur, które odbędą się od 2 do 8 kwietnia. Nastolatkowie przystąpią do egzaminów nieco w innej formie, niż koledzy z poprzednich lat. 

Centralna Komisja Egzaminacyjna zapowiedziała, że próbne egzaminy ósmoklasisty, a także próbne matury, odbędą się przez internet, jak podaje rmf24.pl.

– Chcemy dać szansę uczniom, aby mimo obecnej sytuacji, mogli przeprowadzić próbny egzamin, mogli wziąć udział w tych egzaminach. Też chcemy zaangażować w to nauczycieli, którzy będą w stanie ocenić te zadania – powiedziała rzeczniczka resortu Anna Ostrowska, jak podaje rmf24.pl.

  1. Kiedy Polacy przestaną zarażać się koronawirusem? Specjaliści prognozują datę
  2. Ministerstwo Zdrowia się pomyliło? Właśnie przekazali poprawioną liczbę chorych w jednym województwie
  3. Czy pies może jeść owoce? Lista owoców, które nie szkodzą psu

Lekcje i egzaminy online

W związku z panującą epidemią koronawirusa w Polsce wszystkie przedszkola, żłobki, szkoły i uczelnie są zamknięte. Początkowo tradycyjne lekcje miały być zawieszone do 25 marca, jednak termin ten został przedłużony do 10 kwietnia. 

Uczniowie w tym czasie odbywają lekcje online. Wszystkie egzaminy i sprawdziany odbywają się przez internet, dotyczyć to będzie również próbnych egzaminów ósmoklasisty i matur, jak zapowiada Centralna Komisja Egzaminacyjna. 

matura
fot. pixabay.com

Uczniowie do 10 kwietnia odbywają zajęcia przez internet. Będzie to również dotyczyło egzaminów próbnych maturalnych i ósmoklasisty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koronawirus może być niebezpieczny również dla młodych. 12-latka walczy o swoje życie
  2. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
  3. Odwołują komunię, archidiecezja ujawnia swój plan. Przez epidemię musieli podjąć trudną decyzję
  4. Ogromne zmiany dla seniorów. Biedronka wprowadziła dla niech specjalną zmianę, inni sieci zrobią to samo?
  5. Za banknot 10 zł możesz dostać majątek. Wystarczy zwrócić uwagę na jedną rzecz
  6. Jakiego koloru banana wybierzesz? Wybór zdradzi o tobie wiele

 

źródło: rmf24.pl