Matylda Damięcka została pobita podczas Strajku Kobiet. Aktorka opublikowała wstrząsające nagranie. W sieci pojawiło się również jej zdjęcie z zakrwawioną twarzą. Podczas protestu, który odbył się 28 listopada, czyli w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, interweniowali funkcjonariusze.

Matylda Damięcka wzięła udział w protestach zorganizowanych przez Strajk Kobiet, które przeszły przez cały kraj 28 listopada. Aktorka upubliczniła materiały, które pokazują zachowania policjantów.

Matylda Damięcka została pobita na Strajku Kobiet. Pokazała zdjęcia i nagrania w sieci

W sobotę, 28 listopada przypadła 102. rocznica odzyskania przez Polki praw wyborczych zarówno tych biernych, jak i czynnych. Z tej okazji Strajk Kobiet zorganizował kolejne protesty na terenie całego kraju. Były one zapowiadane wcześniej.

Jedna z największych manifestacji przeszła ulicami Warszawy. Wydarzenia były później krytykowane m.in. w programie TVP W tyle wizji. Jednak podczas emisji, jedna z kobiet dodzwoniła się do studia i na żywo przedstawiła odmienne poglądy.

28 listopada funkcjonariusze stołecznej Policji po raz kolejny mieli używać radykalnych środków do stłumienia strajków. Wszystkie weekendowe wydarzenia odbiły się szerokim echem w opinii publicznej.

Podobno protestujący byli traktowani gazem łzawiącym, doświadczali także przemocy fizycznej. Zraniona została m.in. Matylda Damięcka.

Na Instagramie aktorki pojawiły się nagrania oraz zdjęcia z sobotnich wydarzeń. Na jednym z materiałów artystka pokazuje swoje siniaki oraz zakrwawioną ranę. 

Na własnym przykładzie pokazuje internautom brutalność policji. Materiały już zdążyły obiec sieć.

A kto to taki dzielny uderzył mnie krótkofalówką? No kto? – pyta w opisie.

Dalej szybko dodaje, że nie wkłada wszystkich funkcjonariuszy do jednego worka.

Po prostu wśród nich też bywają źli ludzie — podkreśla.

Teksty wybrane dla Ciebie:

 

Matylda Damięcka pobita na proteście Strajku Kobiet

Na jednym z upublicznionych nagrań możemy usłyszeć, że artysta została uderzona przez jednego z policjantów. Aktorka zdradziła, że, dla niej, pokojowe protesty właśnie się skończyły.

Więc chciałam powiedzieć, że chyba właśnie pokojowe protesty, ta ułuda się skończyła, przynajmniej dla mnie. Dostałam od pana policjanta, nie wiem, co miał w ręku, nie zdążyłam się zorientować. Mam to nagrane. Welcome in Poland — mówi na filmiku.

To niejedyna osoba, która ucierpiała w weekendowych protestach. Podczas jednej z interwencji policjanci użyli gazu, w wyniku czego ucierpiała posłanka Koalicji Obywatelskiej — Barbara Nowacka.

Polityk pokazywała funkcjonariuszom legitymację poselską, żeby udowodnić im, że jest chroniona immunitetem.

Stoję z legitymacją poselską i dostaję z bardzo bliskiej odległości gazem pieprzowym prosto w twarz. Dostaję w oczy, w ucho, dostają też stojące obok mnie osoby — mówiła następnego dnia w programie Fakty po Faktach.

Do sobotnich wydarzeń i zachowań policji odniósł się też m.in. Jerzy Owsiak, który sam był uczestnikiem manifestacji 28 listopada. Zwrócił on uwagę na kuriozalne decyzje funkcjonariuszy policji.

W swoich mediach społecznościowych opisał sytuację, jak widział, kiedy dwie młode dziewczyny były spisywane.

Jaki powód dały dwie bardzo młode dziewczyny, moim zdaniem ciągle nastolatki, spisywane z dowodu osobistego do zatrzymania, a następnie wystawienia mandatu? — pytał.

Poniżej możecie zobaczyć nagrania udostępnione przez Matyldę Damięcką.

Zobacz zdjęcia i wideo:

Matylda Damięcka
fot. instagram.com/thegirlwhofellonearth

Matylda Damięcka pokazała zdjęcia i nagrania z sobotnich strajków. Aktorka została zraniona podczas strajku. 

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Post udostępniony przez Matylda Damięcka (@thegirlwhofellonearth)

 Aktorka wszystko upubliczniła na swoim Instagramie.

Matylda Damięcka
fot. instagram.com/thegirlwhofellonearth

Artysta została pobita przez jednego z policjantów.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: instagram.com, viva.pl, radiozet.pl

 

Poprzedni artykułKolęda 2020. Zapadła nieodwołalna decyzja, episkopat przekazał, czy nasze rodziny powinny szykować się na wizyty duszpasterskie
Następny artykułWielka tragedia w rodzinie Bogumiły Wander. Córka brata legendarnej prezenterki przekazała wiadomość o śmierci
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl