Mąż Edyty Wojtczak zostawił ją i uciekł za granicę. Gwiazda telewizji nigdy nie marzyła o popularności, ważniejsza była dla niej rodzina. Gdy jej ukochany wyjechał za granicę, ta czekała na niego 30 lat.

Legendarna spikerka TVP nazywana pieszczotliwie przez widzów Edytką miała naprawdę fascynujące życie. Nie zawsze obfitowało ono jednak w szczęśliwe wydarzenia. Najcięższym z nich była z pewnością ucieczka ukochanego spikerki. Mąż był dla Edyty Wojtczak całym światem. Dlaczego ją porzucił?

Mąż Edyty Wojtczak uciekł za granicę

Spikerka TVP zawsze marzyła o założeniu rodziny. Już na początku jej kariery w telewizji zauroczył ją pewien operator, Michał Szymański. Starszy o pięć lat szybko zawrócił jej w głowie. Edyta Wojtczak zawsze rozgraniczała jednak życie prywatne od zawodowego.

O ich związku wiedzieli tylko nieliczni współpracownicy, wieść o ich ślubie w 1969 rozeszła się jednak zaskakująco szybko. Wszyscy byli zaskoczeni wieścią, że spokojna spikerka związała się ze skorym do zabawy i alkoholu operatorem kamery.

Dziennikarka, która nie zdradzała wielu szczegółów z życia prywatnego przyznała, że marzy o rodzinie. Kochała dzieci i zwierzęta, bardziej od bycia gwiazdą interesowało ją założenie własnego rodzinnego gniazda. Los chciał jednak inaczej.

edyta wojtczak: mąż
fototeka.pl

Edyta Wojtczak zawsze była otoczona wianuszkiem adoratorów.

Edyta Wojtczak czekała na powrót ukochanego 30 lat

Lata 80 były dla Edyty Wojtczak czasem prawdziwego osobistego dramatu. W 1981 roku tuż przed wprowadzeniem stanu wojennego jej mąż postanowił uciec z kraju. Powodem miał być nieuregulowany stosunek do służby wojskowej. Dla dziennikarki to był prawdziwy cios.

Mąż Edyty Wojtczak zniknął właściwie z dnia na dzień, a w 1999 roku, kilka lat po jej ostatnim występie w telewizji, całkowicie zerwał z nią kontakt. Spikerka przyznaje, że jego wyjazd sprawił, że jej świat się zawalił. Przeżywała naprawdę trudne chwile i mimo wianuszka adoratorów, pozostała wierna miłości do męża. 

Co stało się z Michałem Szymańskim? Życie na emigracji mu się nie układało. Najpierw wyjechał do Wielkiej Brytanii, później do Stanów Zjednoczonych, gdzie wspierał go Jerzy Antczak, przyjaciel z Polski. Zgubiła go jednak skłonność do alkoholu. Żona czekała na niego prawie 30 lat i nigdy nie powiedziała o nim złego słowa. Edyta Wojtczak: mąż spikerki zmarł pod koniec lat 90. roku w USA. Sławna żona do dziś pozostała samotna.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

 

screen youtube.com @Clift 96

Obok Krystyny Loski i Bogumiły Wander była jedną z najbardziej lubianych spikerek.

edyta wojtczak: mąż
fototeka.pl

Edyta Wojtczak czekała na męża 30 lat – pozostała mu wierna do końca.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie zobaczymy już Ryanaira w Polsce. Odważny krok firmy
  2. Horoskop na Halloween. Mroczna postać, która najlepiej pasuje do twojej osobowości
  3. Siostry wyłudzały pieniądze od bogaczy. Uwodziły ich i okradały
  4. Michał Piróg od lat walczy o prawa zwierząt. Internautka wytknęła mu jeden błąd, to musiało boleć
  5. Mąż Anny Dymnej zmarł tragicznie 40 lat temu. Właśnie ważne materiały ujrzały światło dzienne
  6. Koszmar 80-letniego męża Doroty Segdy. Gwiazda polskich seriali zdruzgotana, straszne

 

Poprzedni artykułKot i doberman zostali najlepszymi przyjaciółmi. Nie odstępują się na krok
Następny artykułMarcin Dubiel zażartował z czarnoskórego chłopczyka. Powiedział do niego: „Skośny murzyn”
Redaktor Prowadzący portalu Lelum.pl, absolwentka historii sztuki na KUL. Uwielbia eksperymenty kulinarne, filmy Antonioniego i zwiedzać końce internetów. Nienasycona ciekawość świata, ludzi i życia doprowadziła ją do Redakcji Lelum.pl.