Mąż Joanny Racewicz odszedł przedwcześnie, pozostawiając dziennikarkę w głębokiej żałobie. Mężczyzna, z którym planowała spędzić resztę życia zginął w katastrofie smoleńskiej.  W Święto Zmarłych prezenterka podzieliła się bardzo szczerym i poruszającym wpisem na Instagramie. Pamiętanie to rzecz stała, nie chwilowa, napędzana dyniami na straganach – czytamy.

Święto Zmarłych to szczególny czas zadumy, który spędzamy ze swoimi bliskimi. Z tej okazji Joanna Racewicz podzieliła się ze swoimi obserwującymi bardzo poruszajacą refleksją na temat przemijania, ale i tego, jak wybieramy świętować ten czas. 

Joanna Racewicz wspomina męża

Przypomnijmy, że dziennikarka straciła męża w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 roku. Joanna Racewicz często mówi o zmarłym ukochanym i nie boi się dzielić przemyśleniami na temat śmierci, przemijania i żałoby z fanami. Tym razem zdecydowała się poruszyć kwestię tego, jak właściciwie spędzmy pierwszy dzień listopada i jak sama podchodzi do tego święta.

– Twoja dłoń na piersi. Jak dane słowo. I nasze, obie, odbite w kamieniu. Jak obietnica. Moje : „jestem”. Wspólne: „będziemy”. Nie przy czarnym granicie. W każdym razie nie teraz, w gwarze i tumulcie. Raczej: przy sobie – napisała prezenterka.

 
mąż
instagram.com/joannaracewicz/

Wspomniała o tym, że nie planuje odwiedzać grobu męża akurat  w Święto Zmarłych, gdy cmentarze przepełnione są ludźmi. Joanna Racewicz pochyliła się również nad problemem wszechobecnych śmieci zalegających po 1 listopada.

– Kwiaty na cmentarzach? Miliony zniczy? Plastik, stearyna? Komu są potrzebne? Nam czy im? Chodzi o symbol, pamięć czy tradycję, co każe pokazywać, jak hojnie tęsknimy? – czytamy.

Prezenterka podkreśliła, że nie krytykuje niczyich wyborów ani nie zamierza pouczać – zwraca tylko uwagę na ważny według niej problem.

Kim był mąż Joanny Racewicz?

Mąż Joanny Racewicz, Paweł Janeczek był porucznikiem Biura Ochrony Rządu. Z tego powodu znalazł się 10 kwietnia 2010 roku na pokladzie feralnego samolotu. Poznali się w 2002 roku, dwa lata później byli już po ślubie, a w 2008 roku urodził się ich synek, Igor.

Swój wpis z okazji Święta Zmarłych dziennikarka zakończyła refleksją:

– Dlatego też teraz myślę o osieroconych dzieciach, kobietach i mężczyznach. O wszystkich, którzy tęsknią. Bo jeśli pamięć może przetrwać to tylko w nas. Zapalam jedną świecę i kładę jeden kwiat. Jak znak. Wystarczy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

rocznica smoleńska
instagram.com/joannaracewicz

Prezenterka podzieliła się wpisem wspominającym męża.

mąż
instagram.com/joannaracewicz/

Pochyliła się także nad innymi ważnymi kwestiami.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Początek 2020 roku uderzy po kieszeni. Ceny kluczowych towarów wystrzelą
  2. 18-latka poszła do ginekologa. Podczas badania usłyszała od lekarza coś niewybaczalnego
  3. Corgi podszedł do nieznajomego mężczyzny na lotnisku. Właścicielka z trudem powstrzymała łzy
  4. 62-letnia aktorka pokazała się w bikini. Miała ważny powód
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

 

 

 

 

źródło: pudelek.pl, viva.pl

 

Poprzedni artykuł2-letnia córeczka cenionego muzyka nie żyje. Dziewczynka zmarła w wyniku nieszczęśliwego wypadku
Następny artykułCmentarz dla zwierząt to niezwykłe miejsce. W Polsce powstaje ich coraz więcej
Redaktor prowadzący w Lelum.pl. Wielbicielka wszystkiego, co nietypowe, ale kocha też popkulturę. Eksperymentalna muzyka, dziwny makijaż i słodkie pieski to rzeczy, które na co dzień zaprzątają jej myśli. Uwielbia spotykać inspirujących ludzi i uczyć się nowych rzeczy, niekoniecznie przydatnych w codziennym życiu.