Mąż Henryki Krzywonos jest od niej sporo młodszy. W czasach PRLu spora różnica wieku w związku nie była dobrze widziana, o czym przekonała się Krzywonos. Zdarzały się kąśliwe uwagi: „Proszę pani, niech synek zamknie za sobą drzwi” – komentowali. Jak się poznali i jaka jest różnica wieku pomiędzy Henryką Krzywonos a jej mężem?

Miłość nie patrzy na metrykę, i tak zadziało się w życiu prywatnym legendy Solidarności. Mąż jest od Henryki Krzywonos sporo młodszy, co w przeszłości wzbudzało wiele kontrowersji. Ile lat ich dzieli? Słynna tramwajarka zdecydowała się opowiedzieć, jak ludzie reagowali na różnice wieku w ich związku. Opowiedziała także o tym, jak poznała się ze swoim mężem. 

Mąż Henryki Krzywonos jest od niej sporo młodszy

Różnice wieku w świecie mediów to nic zaskakującego, nawet jeżeli to kobieta jest starsza od mężczyzny. Teraz nie budzi to negatywnych emocji, jednak w czasach, gdy Henryka Krzywonos poznała swojego męża było zupełnie inaczej. Mąż jest młodszy od niej o 11 lat: poznali się, gdy ta miała już 33 lata, a on zaledwie 22. Różnica wieku w ich związku nigdy im nie przeszkadzała, jednak społeczeństwo różnie na to reagowało. W rozmowie z Wirtualną Polską mąż Henryki Krzywonos opowiedział o tym, z jakimi komentarzami spotykali się na początku związku.

– Widziałem, że ludzie się za nami oglądali. Henia miała 33 lata, ja 22. Tę różnicę wieku było widać. (…) Zdarzały się prztyczki: „Proszę pani, niech synek zamknie za sobą drzwi”. A my mieliśmy to gdzieś. Żyliśmy i żyjemy po swojemu. Mówili też: „Co taki wie o życiu”. Ale nie mieli pojęcia, co działo się w moim. Nie ich sprawa – tłumaczy w rozmowie z WP.

mąż
Fot.własne

Mąż legendy Solidarności napisał książkę o swojej ukochanej. 

Jak Henryka Krzywonos poznała Krzysztofa Strycharskiego?

Henryka Krzywonos poznała swojego męża, Krzysztofa Strycharskiego przez przypadek. Kobieta poprosiła go o pomoc przy przewiezieniu mebli. Młody milicjant zgodził się i tak zaczęła się ich znajomość. Mąż Henryki Krzywonos do tej pory wspomina ten dzień. 

– To było 14 lipca 1987 roku pomiędzy dziewiątą a dziesiątą rano.(…) Ja miałem wtedy sklep warzywny, który prowadziłem z siostrą, a głównie dbałem o jego zaopatrzenie. Podeszła do mnie kobitka, mówiąc, że ma meble do przywiezienia na ulicę Gdańską. To było niedaleko. Po trzech miesiącach wzięliśmy ślub– wyznał na łamach VIVY!.

Taka miłość zdarza się rzadko. Są małżeństwem już 32 lata i wychowali wspólnie 12 adoptowanych dzieci. Niedawno mąż Henryki Krzywonos wydał książkę o swojej żonie: Moja żona tramwajarka, gdzie opisał najciekawsze historie z ich ponad trzydziestoletniego małżeństwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

henryka krzywonos: emerytura
commons.wikimedia.org

Henryka Krzywonos dziś.

mąż
Fot.screen youtube.com

Legenda Solidarności często włącza się w polityczne debaty. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Playboy, CKM i Cosmopolitan znikają z rynku. Wielkie zwolnienia, 70% ludzi traci pracę
  2. Co mówi o tobie kształt brwi? Łuk brwiowy zdradza, jakim naprawdę jesteś człowiekiem
  3. Brat podszedł do łóżeczka swojej młodszej siostry. Ukryta kamera uchwyciła co zrobił, rodzice musieli obejrzeć nagranie kilka razy
  4. Jej ojciec zmarł kilka lat temu. Nie mogła powstrzymać łez, gdy zobaczyła kto klęczy przy jego grobie
  5. Zrobili Kożuchowskiej i Foremniak zdjęcia od dołu. Uznano, że starsza koleżanka zdeklasowała urodą
  6. 20 minut roboty i rodzina upojona błogością. Najlepszy na świecie przepis na naleśniki z tajemniczym trikiem
Poprzedni artykułKatarzyna Glinka jest w ciąży! Czy zniknie z planu „Barw Szczęścia”?
Następny artykułMyślała, że ma zwykłą krostę na nosie. Diagnoza lekarza okazała się dużo gorsza