Nie żyje mąż Marii Koterbskiej, polskiej piosenkarki, która odeszła 18 stycznia 2021 roku. Do informacji dotarł portal Super Express, który po śmierci piosenkarki, postanowił dowiedzieć się, jak z tą wielką tragedią radzą sobie jej bliscy. Okazało się wówczas, że mężczyzna zmarł prawie rok temu, dokładne 14 lutego 2020 roku. Informację przekazał syn małżonków, Roman Frankl. 

Maria Koterbska i Jan Frankl przeżyli wspólnie niemalże 8 dekad. Niespełna 5 lat temu piosenkarka wyjawiła smutną prawdę na temat ich codzienności: – Mąż jest po udarze, a ja… ja się trzymam – nie mam wyjścia. Normalnie sobie żyjemy, mąż jest bardzo chory, a ja się nim opiekuję – powiedziała wówczas Koterbska w rozmowie z Super Expressem. 

Nie żyje mąż Marii Koterbskiej

W poniedziałek 18 stycznia wszystkie polskie media obiegła druzgocąca wiadomość o śmierci Marii Koterbskiej. Ikona i prawdziwa legenda polskiej sceny muzycznej odeszła o godzinie 12:40 w szpitalu onkologicznym w Bielsku-Białej. 

Wtedy właśnie portal Super Express zainteresował się losem męża gwiazdy, który kilka lat temu zmagał się z poważnymi problemami zdrowotnymi. W ty celu skontaktowali się z synem małżeństwa, który przekazał kolejną smutną wiadomość. 

– Tata zmarł w ubiegłym roku –powiedział Roman Frankl, jak podaje se.pl. 

Okazało się, że mąż Marii Koterbskiej odszedł z tego świata 14 lutego 2020 roku. Pochowano go na cmentarzu rzymskokatolickim w parafii Pw. Św. Mikołaja w Bielsku-Białej.

W tym samym grobie prawdopodobnie spocznie również Maria Koterbska. Pogrzeb wielkiej gwiazdy ma odbyć się już w piątek. 

Kim był mąż Marii Koterbskiej? 

Mąż Marii Koterbskiej – jak sama gwiazda wielokrotnie powtarzała – był jej największym fanem i archiwistą. 

Przez całe życie skrupulatnie zbierał recenzje, zdjęcia, plakaty i wywiady ze mną. To właśnie on dbał, by nic mi nie umknęło – mówiła z dumą polska gwiazda, jak podaje fakt.pl. 

Para poznała się w Bielsku-Białej i była to niemalże miłość od pierwszego wejrzenia. Od razu między nimi zaiskrzyło, mimo tego, że Maria Koterbska początkowo udawała, że nie jest zainteresowana. 

Ich relacja nabrała rozpędu w …ciężarówce. Pewnego razu Koterbska trafiła do szpitala z zapaleniem wyrostka robaczkowego. Kiedy wyszła z placówki, do domu podwiózł ją Frankl właśnie ciężarówką. Później odwiedzał ją pod pretekstem sprawdzenia, czy wszystko z nią w porządku. 

Małżeństwem zostali w 1950 roku i tak przez prawie 80 lat żyli razem, aż do śmierci. 

 

 

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: se.pl, fakt.pl 

Poprzedni artykułTVP Info: Żona Sławomira Nowaka usłyszała zarzuty. Kim jest „bogini w ciele dentystki”?
Następny artykułUdane Walentynki w łóżku? Z grą dla par od Durex odkryjecie idealne dopasowanie
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.