Mąż Alicji zginął w wypadku i ze sobą zabrał jej szczęście. Zerwała kontakty z siostrą i ogarnęła ją paranoja. Dopiero seria nieszczęść sprawiła, że udało jej się odzyskać normalne życie.

Alicja miała szczęśliwe życie i jeszcze szczęśliwszy związek. Jej mąż kochał ją i traktował jak królową. Nigdy nie potrafiła zrozumieć koleżanek, które żaliły się na swoje relacje i na brak komunikacji z partnerami. Ona miała męża idealnego, urodziła im się cudowna córeczka. 

Nie mogła uwierzyć, że mąż ją zdradzał

Sielanka skończyła się dnia, w którym Łukasz, mąż Alicji, zginął w wypadku samochodowym. W aucie poza nim była pasażerka, która nie odniosła wtedy poważnych obrażeń. Była nią kochanka Łukasza… siostra Alicji, Ewa. Dla bohaterki tej opowieści był to przerażające odkrycie. Odniosła wrażenie, że tego dnia straciła nie tylko ukochanego męża, ale i siostrę. 

Przez następne lata, Alicja zdecydowanie odmawiała kontaktu z siostrą. Zaczęła popadać w ciężką paranoję i obsesję na punkcie bycia zdradzoną. Zaczęła podejrzewać swojego nowego partnera o to, że, jak jej mąż kiedyś, potajemnie kontaktuje się z jej siostrą. 

Jak poradzić sobie z obsesją?

Minęło kilka lat i związek Alicji stawał się coraz poważniejszy. Planowała wyjść za mąż za swojego partnera Jarka i mieć z nim kolejne dzieci. Wciąż jednak była zdecydowanie przeciwna dopuszczeniu Ewy do swojego życia. Im bardziej zawzięta była w tej kwestii, tym bardziej narastała jej paranoja. Zaczęła przeszukiwać rzeczy Jarka i prowadzić dochodzenia na temat tego, gdzie przebywa po pracy. Mężczyzna w końcu miał tego dojść i odszedł od niej. 

Niestety po niedługim czasie otrzymała przerażającą wiadomość: miała złośliwy nowotwór piersi. Dowiedziała się, że przez dłuższy czas będzie musiała praktycznie zamieszkać w szpitalu. Była w rozsypce: nie miała żadnej żyjącej rodziny, której mogłaby powierzyć opiekę nad 7-letnią córką. Żadnej poza Ewą, z którą nie rozmawiała, od kiedy umarł jej mąż. W końcu w akcie desperacji postanowiła skontaktować się z siostrą.

Ewa wkroczyła w jej życie, dużo dojrzalsza niż Alicja ją pamiętała i od razu zaoferowała wiele wsparcia, przede wszystkim emocjonalnego, w tych ciężkich chwilach. Naszej bohaterce otworzyło to oczy na to, jak bardzo brakowało jej w życiu obecności siostry. „Mnie nowotwór zabrał prawą pierś, ale pozwolił odzyskać siostrę. Uszkodził moje komórki, lecz za jego przyczyną udało się uzdrowić nasze rodzinne relacje” – wypowiedziała się Alicja dla portalu polki.pl.

 

mąż
unsplash.com

Ich małżeństwo wydawało się idealne, niestety życie szybko zweryfikowało to przeświadczenie. 

mąż
unsplash.com

Alicja miała nadzieję, że Jarek zapewni jej więcej stabilności w życiu.

mąż
pixabay.com

Alicja przeżyła ciężkie chwile, ale odzyskała dzięki temu siostrę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić
  2. Taco Hemingway to dobry materiał na zięcia? Kinga Rusin w ogniu pytań
  3. Przyjaciel Piotra Woźniaka-Staraka opublikował z nim zdjęcie sprzed kilkunastu dni. Pływali na łódce, na której doszło do tragedii
  4. To już pewne. Beata Kozidrak przyznała, czy jest zakochana, fani mogą odetchnąć z ulgą
  5. Na chwilę przed tragedią w łodzi Staraka oprócz tajemniczej Ewy był ktoś jeszcze. Na jaw wychodzą nowe fakty
  6. Zuzia dostała zaproszenie na ślub. Znalazła w nim kartkę z żądaniami pary młodej i aż się w niej zagotowało
Poprzedni artykułZofia Ślotała wspomina Piotra Woźniaka-Staraka. ”Moje serce rozpadło się na kawałki”
Następny artykułMężczyzna pokazał zdjęcie ze swoim psem, przed i po służbie wojskowej. Wzruszające to mało powiedziane
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego