Mąż (już były) Marty Kaczyńskiej Marcin Dubieniecki w mocnych słowach wypowiedział się ostatnio o pomyśle prezydenta. Słowa prawnika zwróciły na siebie uwagę. Mężczyzna odniósł się do stwierdzenia Andrzeja Dudy, że jeśli trafi do niego ustawa ograniczająca aborcję, to on na pewno ją podpisze.

Marcin Dubieniecki, były mąż Marty Kaczyńskiej odniósł się ostatnio na Twitterze do niedawnych słów prezydenta Andrzeja Dudy na temat przyszłości prawa dotyczącego aborcji w Polsce. Skrytykował postawę prezydenta, podając logiczne argumenty. Niestety najwyraźniej nie uczymy się na swoich błędach. 

Były mąż Marty Kaczyńskiej krytycznie o Andrzeju Dudzie

— Zawsze deklarowałem, że jeżeli do mnie trafi ustawa, która likwiduje eugeniczną przesłankę zabiegu usunięcia ciąży, to ja z całą pewnością taką ustawę podpiszę — oświadczył ostatnio Andrzej Duda. Oznacza to, że nieuleczalna choroba płodu nie oznaczałaby już możliwości usunięcia ciąży. Marcin Dubieniecki uważa, że to zły pomysł. Według niego ta ustawa powinna pozostać w obecnym kształcie. 

mąż
twitter.com/Dubieniecki

Marcin Dubieniecki skrytykował prezydenta.

— To, jakie to rodzi skutki, można było już zauważyć w przypadku sprawy prof. Chazana. W tej sprawie należy zachować status quo ustawy. O tym nie może decydować religia czy sumienie, ale musi być pozostawiony wolny wybór dla matki dziecka. Państwo nie może narzucać woli matce dziecka — napisał na swoim Twitterze były mąż Marty Kaczyńskiej.

Zakaz aborcji po raz kolejny na językach

Kwestia aborcji przewija się przez nasze media co jakiś czas. Za każdym razem, kiedy jakiś polityk coś o niej wspomni, po raz kolejny rozpoczyna się ta sama dyskusja. Marcin Dubieniecki przywołał w tej kwestii bardzo dobre argumenty: państwo nie powinno mieć możliwości zmuszania kobiet do rodzenia praktycznie martwych dzieci, ponieważ tak nakazuje czyjaś religia. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mąż
twitter.com/Dubieniecki

Odniósł się do tej kwestii na Twitterze.

mąż
twitter.com/Dubieniecki

Były mąż Marty Kaczyńskiej jest prawnikiem.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Biedronka oferuje produkt, który może pomóc wielu Polakom. Niestety tylko przez kilka dni
  2. Czesław Niemen miał psychofankę. Uroiła sobie, że jest jego żoną i przesiadywała pod jego domem
  3. Młodsza córka Hanny Lis to prawdziwa piękność. 18-latka to kopia mamy
  4. Zdzisława Sośnicka dziś ma 74 lata i wciąż zachwyca urodą. Piosenkarka zdradziła, że jest zakochana
  5. Dziecko przyszło na świat bez nosa, oczu i większości czaszki. Niestety, po porodzie wydarzyła się najgorsza rzecz
  6. Suczka Polki urodziła niesamowitego szczeniaka. Teraz mówią o nim media na całym świecie, jest jedyny w swoim rodzaju

źródła: twitter.com/Dubieniecki, o2.pl

Poprzedni artykułChłopiec codziennie przed szkołą pomagał ślepemu jelonkowi. Zwierzę nie było w stanie samo zdobyć jedzenia
Następny artykułMatka położyła dziecko do łóżeczka. Chwilę później zobaczyła coś, co ją przeraziło
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego