Mąż Agaty niespodziewanie oznajmił jej, że powinni się rozstać. Kobieta nie miała najmniejszego pojęcia, skąd nagle przyszło mu coś takiego do głowy. Była przekonana, że to jakiś nieśmieszny żart z jego strony. Okazało się jednak, że mężczyzna planował to, zanim jeszcze wzięli ślub. Kobieta wciąż nie może uwierzyć w to, co się wydarzyło. 

— Nigdy nie sądziłam, że coś takiego mogłoby mi się przydarzyć. Szczerze mówiąc, byłam przekonana, że takie rzeczy w ogóle dzieją się w prawdziwym życiu. Po 15 latach małżeństwa Tomek złamał moje serce, w dodatku dowiedziałam się, że to, co między nami było, nigdy nie było prawdziwe. Tego, co powiedział mi mój mąż, nigdy nie wybaczę. 

Mąż zostawił ją po 15 latach 

Nic nie zapowiedziało tego, co zrobił Tomek. Przez cały czas trwania ich małżeństwa mężczyzna nigdy nie zająknął się nawet o tym, że jest w tym związku nieszczęśliwy. Wszystko posypało się, któregoś popołudnia, zwykłego dnia spędzonego przed telewizorem. — Musimy się rozstać — powiedział niespodziewanie mąż kobiety. 

Chwila minęła, zanim dotarło do Agaty, co mówi jej mąż. Kiedy otrząsnęła się, on właśnie wyjaśniał powód, dla którego tak uważa. Mężczyzna zawsze uważał, że bycie księdza jest jego powołaniem, ale presja otoczenia sprawiała, że nigdy nie ruszył tą drogą. Aż do teraz.

mąż
unsplash.com

Jej mąż chce zostać księdzem.

Czy po rozwodzie można otrzymać święcenia kapłańskie?

Po rozwodzie można otrzymać święcenia kapłańskie. Agata o tym nie wiedziała, dlatego uparcie próbowała wyperswadować mężowi ten pomysł. — Powiedziałam: zaczekaj, zadzwonię zaraz do księdza, on ci powie, za stary jesteś na seminarium. Sama sobie strzeliłam w stopę, bo okazało się, że pod Krakowem otworzyli nawet takie specjalnie dla starszych mężczyzn.

Święcenia kapłańskie mogą otrzymać także rozwodnicy, chociaż dla nich ta ścieżka będzie trudniejsza. Natomiast problemu nie powinni mieć wdowcy albo mężczyźni ze stwierdzoną nieważnością małżeństwa. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

mąż
unsplash.com

Agata zadzwoniła do księdza, ale nie usłyszała tego, co chciała.

mąż
unsplash.com

Nie wybaczy Tomkowi.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ranking najbardziej wpływowych Polaków. Poseł i pisarka lepiej niż premier
  2. Teściowa opiekowała się jej córką. Gdy wróciła po 12 godzinach, zbladła
  3. 3 oznaki, że jesteś mądrzejszy, niż ci się wydaje. Wiele osób uznaje je za wady
  4. Nie chciał, żeby mężczyźni gapili się na jego córkę. Postanowił dać jej kostium kąpielowy z… jego własną twarzą
  5. Brytyjczycy aż zamarli, kolejna potworna zdrada w rodzinie królewskiej ujawniona. Tragiczne losy kochanki
  6. Niestety, nie istnieje żaden skuteczny lek. O swojej nieuleczalnej chorobie Karolina Szostak dowiedziała się za późno

źródła: wprost.pl

Poprzedni artykułInternauta skrytykował nogi Barbary Kurdej-Szatan. Odpowiedziała w mistrzowski sposób
Następny artykułZnaki zodiaku, które nie są stworzone do życia w Polsce. Ciągnie ich w najdalsze zakątki świata, uwielbiają przygody
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego