Mimo wcześniejszych zapowiedzi rząd ma rozważać wprowadzenie nowych obostrzeń już od 1 grudnia – nieoficjalnie dowiedziała się Interia. Wszystko w związku z kolejnymi wzrostami liczby przypadków koronawirusa w Polsce.

Nieoficjalnie. Nowe obostrzenia już za kilka dni

Wprowadzenie dodatkowych obostrzeń rekomenduje Rada Medyczna przy premierze, opowiada się za nimi także minister zdrowia Adam Niedzielski. Mają one dotyczyć ograniczenia liczby osób przebywających w:

  • restauracjach,
  • sklepach,
  • kinach,
  • teatrach.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami aktualnie jest to maksymalnie 75% miejsc w danym pomieszczeniu lub też jedna osoba na 10 metrów kwadratowych powierzchni.

Obostrzenia dotyczące limitów miałby jednak – podobnie jak ma to miejsce teraz – nie obowiązywać osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19.

Najnowsze plany rządu stoją w sprzeczności z wczorajszą wypowiedzią rzecznika Rady Ministrów. Piotr Müller mówił bowiem w Polsat News, że nowe obostrzenia mogą być wprowadzone „w miejscach, w których system służby zdrowia jest niewydolny”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Przypomnijmy, że resort zdrowia poinformował dziś o 19 936 nowych przypadkach koronawirusa. W wyniku COVID-19 zmarło zaś 398 osób (287 z nich miało choroby współistniejące.

Źródło: Interia

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Właśnie się dowiedzieliśmy, muzyk odszedł na zawsze. Miał 49 lat
  2. Policja w nocy opublikowała nagranie z granicy. Wystarczyło 29 sekund
  3. Nie mieści się w głowie, co zrobiło TVP tuż po informacji o zatrzymaniu Tuska 

Redaktor