Medycyna estetyczna dla mężczyzn staje się coraz bardziej popularna. Mężczyźni chętniej dbają o swój wizerunek, a także wygląd i kondycję skóry. Obecnie nie tylko panie korzystają z zabiegów, które proponuje medycyna estetyczna, a panowie coraz częściej bywają stałymi klientami klinik. Czy to nowy wizerunek nowoczesnego mężczyzny?

Jeszcze kilka lat temu mężczyźni nie przykuwali aż tak dużej uwagi do swego wyglądu, jak obecnie. Panowie coraz częściej stawiają na dopracowane stylizacje, pielęgnują swoją skórę i regularnie korzystają z usług fryzjera. Panowie przestali wstydzić się tego, że korzystają z usług kosmetycznych. Chętnie wykonują maseczki, peelingi oraz dbają o swoje dłonie. Na ulicach coraz częściej mijamy panów ze świetnie dopracowanymi fryzurami oraz coraz lepszym wyglądem.

Okazuje się, że medycyna estetyczna nie cieszy się popularnością wyłącznie wśród kobiet. Do gabinetów chętnie zaglądają mężczyźni, którzy również chcą dobrze wyglądać i trzeba przyznać, że coraz lepiej im to wychodzi. Medycyna estetyczna dla mężczyzn? Czemu nie! To wspaniałe, że coraz rzadziej spotykamy zaniedbanych mężczyzn. W końcu o męskości nie świadczy bród za paznokciem 😉

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: z czego chętnie korzystają panowie?

Kliniki medycy estetycznej zaczynają wychodzić naprzeciw potrzebom panów, a w ich ofertach pojawia się lista zabiegów, które są wyłącznie dla nich przeznaczone. O ile kiedyś panowie przekraczali próg kosmetyczki ze wstydem, o tyle dzisiaj pielęgnacja stała się modna. Mężczyźni chętnie sięgają po pomoc, aby poprawić kondycję swojej skóry, włosów lub chcąc poprawić swoją sylwetkę.

Co ciekawe, panowie naprawdę regularnie odwiedzają gabinety, a w zabiegach zdobywają się na coraz większą odwagę. Co proponują kliniki medycyny estetycznej panom?

Chętnie wybieranymi zabiegami są:

  • epilacja laserowa;
  • zabiegi z użyciem wypełniaczy;
  • wyszczuplanie sylwetki;
  • zagęszczenie i powstrzymywanie procesu wypadania włosów;
  • zabiegi laserami pikosekundowymi.

Jak widać, wybór zabiegów jest dość podobny do tych, na które często decydują się także panie. Bez wątpienia patrząc na eleganckich, nowoczesnych mężczyzn trzeba przyznać, że na dobre im to wychodzi. Oczywiście, jeżeli zabiegi wykonywane są z rozwagą, w innym wypadku, chyba każdy, zamiast poprawić wygląd, zaczyna wyglądać jak własna karykatura.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: Epilacja laserowa

Często panie nie preferują zbyt dużego owłosienia u panów. Namawiają swoich mężczyzn, aby golili klatki piersiowe oraz owłosienie pod pachami, co często kończy się bolesnymi podrażnieniami skóry. Nic dziwnego, że panowie, którzy chcą cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia, decydują się na epilację laserową, która pozwala na dobre pozbyć się owłosienia. Na czym właściwie polega zabieg?

Epilacja laserowa polega na usuwaniu niechcianego owłosienia przy pomocy wiązki światła lasera. Wiązka wnika głęboko pod skórę i niszczy cebulkę włosa oraz jej korzenie. Epilacja laserowa powoduje uszkodzenie materii o ciemniejszej barwie – melaniny i osłabia wzrost włosa. W związku z tym najlepsze efekty tego typu depilacji osiągną osoby, które mają czarne lub brązowe włosy. Zabieg epilacji należy powtarzać co 4 – 8 tygodni, w zależności od cech indywidualnych i wzrostu włosów. Ilość zabiegów w głównej mierze zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: zabiegi z użyciem wypełniaczy

Zmarszczki to zmora nie tylko kobiet, a płynący nieubłaganie czas nie oszczędzi nikogo, nawet silnych mężczyzn. Nie każdy, kto duchem czuje się na dwudziestkę, ma ochotę pokazywać się z twarzą, która wskazuje na pięćdziesiątkę. Na starzenie się skóry wpływ ma wiele czynników. To, jaki styl życia prowadzimy, czy uprawiamy sport oraz jak dużą wagę przykuwamy do odpowiedniej diety i nawodnienia. Ogromny wpływ ma także stres oraz warunki genetyczne, na które nie mamy wpływu.

Ze względu na panującą modę, że nie tylko panie powinny wyglądać idealnie, mężczyźni również zaczęli korzystać z zabiegów z użyciem wypełniaczy. Kiedy codzienna pielęgnacja nie wystarcza, może to być bardzo dobre i rozsądne rozwiązanie w walce z upływającym czasem. Kliniki medycyny estetycznej wprowadziły do swoich usług specjalne wypełniacze, które umożliwiają skuteczny zabieg wypełnienia bruzd. Jak wiadomo, skóra mężczyzn jest dużo grubsza, niż ta kobiet, a w ofertach klinik możemy przeczytać, że panowie mogą poprawić swoją urodę przy pomocy specjalnie dla nich dostosowanych wypełniaczy.

Jak się okazuje, mężczyźni coraz chętniej wypełniają również usta, a także poprawiają swoje naturalne rysy twarzy. Mocno zarysowany podbródek lub kości policzkowe? Z postępem medycyny estetycznej wszystko jest możliwe, a panowie idą z biegiem czasu i nie ograniczają się w poprawie własnego wyglądu. Warto jednak zachować rozwagę i nie przesadzać z ilością zabiegów. Łatwo uzależniają, a przez ich zbyt dużej ilości, koledzy w pracy mogą przestać cię poznawać 😉

Dobry wygląd oczywiście jest istotny, ale rozwaga idzie z nim w parze. Przez wiele lat mogliśmy obserwować ofiary wypełniaczy, a trzeba przyznać, że żaden mężczyzna nie będzie pociągający z ustami przypominającymi ponton lub podciągniętymi brwiami pod linię włosów. Pamiętajcie, że kobiety kochają was za… naturalność!

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: wyszczuplanie sylwetki

Chyba każdy pan chce mieć idealną sylwetkę, którą przyprawi każdą panią o zawrót głowy. Choć najlepszym sposobem na umięśnione i smukłe ciało jest aktywność fizyczna, niektórzy stawiają na szybszą i nieco prostszą metodę. Mężczyźni coraz chętniej decydują się na wyszczuplenie sylwetki, ale nie przy pomocy ćwiczeń, a przy pomocy lekarza.

Jednak panowie nie są aż tak zdesperowani, aby od razu iść pod nóż, największą popularnością cieszy się laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej. Jest to metoda nieinwazyjna, niewymagająca znieczulenia ogólnego, która jest niezwykle precyzyjna. Jak wygląda zabieg i z jakich miejsc można pozbyć się niechcianego tłuszczyku?

Laserowe usuwanie tkanki tłuszczowej najlepiej sprawdza się przy małych obszarach ciała. Przy jej pomocy można pozbyć się drugiego podbródka, tłuszczu występującego na twarzy, tłuszczu z ramion, pleców, a także miejsc intymnych. Świetnie sprawdzi się przy usuwaniu tłuszczu z kolan oraz brzucha, a kto nie chciałby mieć bardziej uwydatnionego „kaloryfera”? 😉

Zabieg nie wymaga znieczulenia ogólnego, a ból po zabiegu nie jest duży, dlatego można sobie z nim poradzić delikatnymi środkami przeciwbólowymi. Zabieg pozwala znacznie poprawić sylwetkę, a jego efekty pojawiają się po 3-6 miesiącach. Świetnie sprawdza się u osób, które nie mogą sobie pozwolić na zbyt dużą rekonwalescencję. Po laserowym usuwaniu tkanki tłuszczowej do normalnego trybu życia można powrócić już po 2-4 dniach, w zależności od tego, która parta była poprawiana i zaleceń lekarza.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: zagęszczenie i powstrzymywanie procesu wypadania włosów

Łysina wprowadza mężczyzn w ogromne kompleksy. Najczęściej na to, w jakim wieku zacznie się pojawiać, mają wpływ uwarunkowania genetyczne. To często największy kompleks, z którym zmagają się panowie i który faktycznie może bardzo zmienić wygląd. Tym bardziej, jeżeli w młodości mężczyzna cieszył się bujną czupryną, jej utrata potrafi być naprawdę bardzo bolesna.

Na szczęście i na tego typu problem pojawiło się rozwiązanie, a z pomocą przychodzi mezoterapia skóry głowy. W przypadku mezoterapii igłowej, która wykonywana jest w gabinetach medycyny estetycznej, aktywne preparaty wprowadzane są w głębokie warstwy skóry. Mezoterapia skóry głowy bardzo często stosowana jest w profilaktyce łysienia. Przywraca prawidłowe krążenie skóry głowy, a także stymuluje wzrost włosów.

Trudno się dziwić mężczyznom, że chętnie pozbywają się kompleksu, z którym można walczyć, a jak wiadomo zdrowe i zadbane włosy potrafią dodać uroku nie tylko kobiecie. Mezoterapia igłowa jest bardzo często wykonywanym przez gabinety medycyny estetycznej zabiegiem, który cieszy się coraz większą popularnością.

Medycyna estetyczna dla mężczyzn: zabiegi laserami pikosekundowymi

Nie od dziś wiadomo, że panowie lubią czasem zaszaleć. Być może na ich ciele pojawiła się trwała ozdoba w formie tatuażu, której teraz się wstydzą? Na decyzję o usunięciu tatuażu wpływ ma wiele czynników. Może przestać się podobać, powodować wstyd, a czasem jest efektem głupiego wybryku, który pozostawił pamiątkę na całe życie. W takim wypadku można usunąć tatuaż przy pomocy lasera pikosekundowego. To bardzo popularna metoda pozbywania się tatuażu, na którą mężczyźni chętnie się decydują.

Laser pikosekundowy ma swoje zastosowanie nie tylko przy usuwaniu tatuaży. Z jego pomocą można usunąć nieestetyczna przebarwienia skóry. Panowie często decydują się na ten zabieg, a jak wiadomo, przebarwienia skóry bardzo często powstają i to niezależnie od pielęgnacji. Zabieg jest skuteczny i genialnie poprawia wygląd skóry. Nic dziwnego, że panowie coraz częściej zasiadają na fotelach w gabinetach medycyny estetycznej, aby pozbyć się przebarwień, które pojawiły się na skórze.

Z pewnością powinniśmy się cieszyć, że nowocześni mężczyźni przykuwają uwagę do swego wyglądu i coraz chętniej sięgają po pomoc lekarzy i kosmetologów. Bez wątpienia jest to zaleta, jednak w tym wszystkim prosimy o rozwagę! Zbyt duża ingerencja w swój wygląd, nigdy nie przyniesie dobrych skutków. Kobiety oczywiście kochają zadbanych mężczyzn, ale tylko wtedy, kiedy wciąż przypominają siebie, a nie zaprojektowany wytwór, osiągnięty przy pomocy licznych zabiegów 😉

Warto także pamiętać, że medycyna estetyczna dla mężczyzn, może nieść za sobą duże ryzyko. Należy zadbać o to, aby specjalista wykonywający zabieg był profesjonalistą. Trzeba również przestrzegać wszystkich zaleceń i sprawdzić przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Każda ingerencja wiąże się z możliwością wystąpienia działań niepożądanych oraz przykrymi dolegliwościami. Zadbaj o swoje zdrowie i postaw na dobrych, sprawdzonych specjalistów, którzy nie wyrządzą ci krzywdy, a jedynie pomogą. Pamiętajmy, że lepiej zapobiegać, niż w przyszłości walczyć z nieprzyjemnymi skutkami ubocznymi zabiegów, a w Internecie można znaleźć wiele rankingów, które jasno wskażą, na jaką klinikę warto postawić.

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zdrada – sygnały ostrzegawcze
  2. Bieganie czy rower? Dzienna porcja aktywności dla ciebie
  3. Media kłamały! Mikołaj Roznerski ujawnia prawdę o relacji z Kalską

Źródła: poradnikzdrowie.pl, zdrowie.dziennik.pl, tourmedica.pl