MEN właśnie wydało oficjalny komunikat, który dotyczy każdego ucznia w szkole. Rodzice mogą być bardzo niezadowoleni z takiego obrotu spraw. Okazuje się, że wciąż rośnie liczba placówek, które musiały się zamknąć i przejść na zdalne nauczanie. Wszystko z powodu pandemii koronawirusa w naszym kraju i na świecie. Sytuacja dla niektórych staje się bardzo niepokojąca.

MEN nie miało dzisiaj dla uczniów i ich rodziców dobrych informacji. Coraz więcej szkół jest zmuszona zrezygnować ze stacjonarnych zajęć, ponieważ wykrywane są coraz to nowsze przypadki groźnego wirusa SARS-CoV-2.

MEN przekazało fatalne informacje dla uczniów

Zaledwie wczoraj, w środę 30 września resort edukacji poinformował o tym, że 99,1 procent wszystkich placówek oświaty (czyli 48 047 instytucji) w Polsce funkcjonuje w trybie stacjonarnym. Dzisiaj podano kolejne dane na ten temat. Niestety sytuacja uległa pogorszeniu.

Ministerstwo Edukacji Narodowej w specjalnie przygotowanej grafice na Twitterze doniosło, że stan na dzisiaj, 1 października nieco się pogorszył.

— Funkcjonowanie przedszkoli, szkół i placówek oświatowych — stan na 1 października br.:

 • 47 943 — tryb stacjonarny (98,90 proc. wszystkich),
 • 422 — tryb mieszany (tj. 0,88 proc. wszystkich);
 • 109 — tryb zdalny (tj. 0,22 proc. wszystkich) — podano w mediach społecznościowych resortu.

Od wczoraj aż 104 placówki musiały zmienić tryb ze stacjonarnego na któryś z pozostałych dwóch. Podane statystyki zostały sporządzone na podstawie danych, które dostarczyło Kuratorium Oświaty, przekazane przez dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek edukacyjnych. Jak podaje portal polsatnews.pl jest to największa od początku roku szkolnego liczba placówek oświatowych z nauką w trybie innym niż stacjonarny.

 1. Ministerstwo zdrowia opublikowało dwie godziny temu ważny komunikat. Każdy powinien go przeczytać
 2. Człowiek Tadeusza Rydzyka nie wytrzymał. Wybrał się do Andrzeja Dudy, skończy się awanturą?
 3. TVP podjęło drastyczną decyzję. Zawadzka nie wraca do „Pytania na śniadanie”, zastąpi ją dziennikarka TVP Info

Wielu Polaków jest niezadowolonych

Pomimo tego, że resort zadaje sobie wiele trudu, by na bieżąco informować wszystkich zainteresowanych tych tematem, wielu Polaków jest bardzo zaniepokojonych całą tą sytuacją. Najbardziej widać to w komentarzach, które pojawiają się pod wpisami ministerstwa. Wielu wytyka, że informacje nie są jasne i klarowne.

— Wydaje mi się, że wyniki są zaniżane, ale no to moje zdanie — napisał jeden z internautów.

— W tej chwili nie wiemy, czy zamykane są duże szkoły po 1000 uczniów, czy może jakieś małe wiejskie punkty przedszkolne — dodaje kolejny.

Czujecie, że wasze dzieci są bezpieczne? Wolelibyście, żeby wcale nie wracały do szkół? A może wręcz na odwrót?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

MEN podało nowe informacje.

Coraz więcej szkół musi zrezygnować ze stacjonarnego trybu nauczania.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Zenek Martyniuk w końcu przerwał milczenie. Podejrzewa byłą synową o wielkie oszustwo
 2. Stało się. Ważny dla Polaków kraj wprowadził ograniczenia
 3. 5-letnia dziewczynka miała nagle problem z mówieniem i chodzeniem. Mama zauważyła w jej włosach czerwoną krostę
 4. Która konewka może zmieścić więcej wody? Odpowiedź na zagadkę zna tylko 4% z nas
 5. Marcin Daniec kończy dziś 63 lata, czego mu życzycie? Pamiętacie jeszcze polskiego kabareciarza, uwielbiały go miliony Polaków
 6. Raz spróbujesz i zapomnisz o zwykłych kotletach. Musztardowe mielone deklasują nieziemskim smakiem wszystkie inne wersje

Źródła: polsatnews.pl, twitter.com

 

Poprzedni artykułRegulacja brwi nitką- czy warto?
Następny artykułDziś swoje święto mają wszystkie Teresy. Wszystkiego najlepszego
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl